Ventspils reiss, PSIA

  • Palielinātais fonta izmērs
  • Noklusētais fonta izmērs
  • Samazinātais fonta izmērs

Ar smaidu no pagātnes uz nākotni...

Pašvaldības SIA “Ventspils reiss” ir uzņēmums, kas ciena pagātni, rūpējas par tagadni un domā par nākotni. Tāpēc šad un tad mēdz ielūkoties arī vēstures materiālos.

Pirms pieciem gadiem, kad tika gatavota izstādē “Par vedējiem, braucējiem un citiem...”, kas iepazīstināja ar sabiedriskā transporta attīstību Ventspils pilsētā, pārlapojot iepriekšējo gadu laikrakstus “Ventas Balss”, atradām materiālu, kas apliecina – interese par satiksmes intensitāti pilsētā ir ne tikai šodienas jautājums.

To apliecina 1931. gada 13. oktobra laikrakstā “Ventas Balss” ievietotā informācija par to, ka veikta dažādu transportlīdzekļu un gājēju skaitīšana pilsētas centrā, laikā no plkst.8 līdz plkst.9 rītā. Pieejamā informācija pamudināja mūs veikt ko līdzīgu, un pirmo reizi pētījām kustības intensitāti 2012. gada jūnija sākumā, bet otro reizi – 2017. gada 14. martā. Lai dati būtu salīdzināmi, arī mēs skaitīšanu veicām pilsētas centrā – Kuldīgas un Raiņa ielas krustojumā – tajos pat pulksteņa laikos – no plkst.8 līdz 9 rītā.

Skaitīšanas dati liecina, ka mūsdienās populārākais transportlīdzeklis Ventspilī ir vieglie auto, kuru skaits no 2 palielinājies līdz 180 reizes un sasniedzis 360 vienības stundā, bet gājēju skaits ievērojami samazinājies – mūsdienās uz ielas redzam aptuveni 3 reizes mazāk vīriešu un uz pusi mazāk sieviešu kā 1931. gadā.

Lai gan arī tālajā 1931. gadā pilsētā jau kursēja sabiedriskais transports, apkalpojot maršrutus uz Vasarnīcu ielu, Gāliņciemu un dzelzceļa staciju, diemžēl minētajā rīta stundā neviens autobuss skaitīšanas laikā pilsētā centrā nav iebraucis. Toties mūsdienās šajā laikā caur pilsētas centru gan virzienā uz Inženieru ielu, gan Pārventu braukuši 53 autobusi.

Kāds secinājums?

Arī tik neliels pētījums spēj atspoguļot sabiedrību un aktuālos procesus tajā.

 

Turpinās sezonālo reisu atjaunošana

Pašvaldības SIA “Ventspils reiss” informē, ka, sākot no 2017. gada 1.aprīļa, tiks atjaunota sabiedriskā transporta kustība sezonālajos reisos uz Akmeņdzirām, Kurzemi, Būšniekiem (maršruta autobuss Nr.23), kā arī Briežu dārzu un laivu bāzi Staldzenē (maršruta autobuss Nr.8). Autobusu kursēšanas dienas, laiki un braukšanas maksa netiek mainīti.

Atgādinām, ka jau no 15. marta atjaunoti sezonālie reisi līdz jaunajiem Meža kapiem, savukārt maršruts Nr.23Ak, kurā autobuss ziemas sezonā kursēja no Celtnieku ielas līdz Akmeņdzirām, sākot ar 1.aprīli tiek slēgts.

„Ventspils – Akmeņdziras” - braukšanas maksa € 1,20

Trešdienās un piektdienās

no Ventspils AO

plkst. 10:00, 18:45

no Akmeņdzirām

plkst. 10:45, 19:15

Svētdienās

no Ventspils AO

plkst. 9:00, 18:45

no Akmeņdzirām

plkst. 9:40, 19:15

„Ventspils – Kurzeme” - braukšanas maksa € 0.90

Trešdienās

no Ventspils AO

plkst. 9:15, 18:45

no Kuzemes

plkst. 10:00, 19:15

Sestdienās, svētdienās

no Ventspils AO

plkst. 8:05, 18:45

no Kurzemes

plkst. 9:00, 19:15

Pēdējās izmaiņas: Trešdiena, 29 marts 2017 09:05
 

Riņķa dancis ap Eiropas naudu

2017.gada 8.martā SIA “Latvijas Radio” ziņu dienests, gan radio ēterā, gan medijos izplatīja tendenciozi sagatavotu informāciju par videi draudzīga sabiedriskā transporta infrastruktūras ieviešanu pilsētu sabiedriskajā transportā, parādot Ventspils projektu negatīvā gaisotnē, pretēji tā efektivitātei.

Šajā gadījumā Latvijas Radio, balstoties uz publiski pieejamo informāciju, to interpretē vienpusēji, paužot sev vēlamo viedokli. Ne korespondents, ne ziņu dienests neiedziļinās lietas būtībā un neuzklausa citu pušu viedokli un faktus. Pat publiski pieejama informācija un Ministru kabineta noteikumos fiksētie skaitļi tiek atspoguļoti nepareizi. Mūsu iesniegto informāciju ziņu dienests atteicās publicēt, norādot, ka ar viņu sniegtajiem faktiem, un ar viņu vienpusējo viedokli ir pietiekami.

Pēdējās izmaiņas: Ceturtdiena, 23 marts 2017 16:59 Lasīt tālāk...
 

Tapusi filmiņa par uzņēmuma vēsturi

Pirms pieciem gadiem, kad "Ventspils reiss" atzīmēja savas pastāvēšanas 15 gadu jubileju, pasažierim, pilsētas iedzīvotājiem un viesiem tika sagatavota dāvana - izstāde "par braucējiem, vedējiem un citiem...", kas iepazīstināja ar sabiedriskā transporta vēsturi Ventspilī kopā pašiem tā pirmsākumiem un tika izvietota Ventspils autoostas uzgaidāmajā zālē. Toreiz tā raisīja lielu interesei. Turpinot iesākto tradīciju, tika nolemts, ka arī 20. jubilejā būtu labi pasniegt saviem pasažieriem un citiem interesentiem kādu interesantu dāvanu. Un tā, sadarbībā ar Ventspils TV, īpaši Intu Žodziņu, Tatjanu Saksagansku un Arturu Andžu, tapa filma par pašvaldības SIA "Ventspils reiss" 20 gadiem. Tajā varam redzēt Ventspils sabiedriskā transporta izaugsmi no 1997.gada līdz mūsdienām, varam uzzināt, kāpēc "Ventspils reiss" vispār tika dibināts, kā uzņēmums ir attīstījies.

Noskatieties! Varbūt kāds no jums filmiņā atpazīs arī sevi vai savus tuviniekus.

Filma atrodama šeit: 
https://www.youtube.com/watch?v=q5Ygs8fpEJk

Pēdējās izmaiņas: Ceturtdiena, 23 marts 2017 17:10
 

14. martā apritēja 20 gadi kopš Uzņēmumu reģistrā reģistrēts pašvaldības SIA “Ventspils reiss”, kas pasažieru pārvadājumus Ventspils pilsētas un starppilsētu autobusu maršrutos veic no 1997. gada 1. oktobra, un par godu jubilejai tika  organizēts svinīgs pasākums, kura laikā tika apbalvoti uzņēmuma veterāni un labākie darbinieki.

Pēdējās izmaiņas: Trešdiena, 22 marts 2017 10:22 Lasīt tālāk...
 


9 lapa no 51

Tuvākie autobusu reisi no Ventspils autoostas

2.Perons

3.Perons

4.Perons

5.Perons