Ventspils reiss, PSIA

  • Palielinātais fonta izmērs
  • Noklusētais fonta izmērs
  • Samazinātais fonta izmērs

Aizvadīti profesionālie svētki

Autotransporta nozares darbinieki aizvadījuši profesionālos svētkus – Autotransporta darbinieku dienu

Autotransporta nozares darbinieki aizvadījuši profesionālos svētkus -Autotransporta darbinieku dienu. Tāpēc sestdien, 29.septembrī, pašvaldības SIA „Ventspils reiss” bāzes teritorijā Robežu ielā 7  notika autobusu vadītāju Profesionālās meistarības konkurss un iedzīvotāju informācijas diena. Šādu konkursa mērķis ir uzlabot pasažieru apkalpošanas kultūru, popularizēt autobusa vadītāju profesiju, celt tās prestižu un pilnveidot autobusu vadītāju prasmes un iemaņas, kas saistītas ar tiešo darbu.

Šogad dalībai veiklības braucienos bija pieteikušies 19 autobusu vadītāji no 5 pasažieru pārvadātāju uzņēmumiem: „Ventspils reisa”, „Tukuma auto”, „Talsu autotransporta” Kuldīgas „Mobile - A” un Liepājas Autobusu parka, un notiekošo vēroja arī prāvs pulks līdzjutēju. Priecēja tas, ka līdzās pieredzes bagātiem autobusu vadītājiem, kuru šoferu stāžs sniedzas vairākos desmitos gadu, uz starta devās arī gados jauni autobusu vadītāji, kas šo atbildīgo darbu veic tikai dažus gadus.

Veiklības braukšanā kopvērtējumā labākie bija „Ventspils reisa” pārstāvji Gatis Grībergs, kas savu labo braukšanas prasmi apliecina jau otro gadu pēc kārtas, Uldis Reinolds un Ainārs Naudiņš, no kura tikai par vienu punktu atpalika „Talsu Autotransporta” pārstāvis Dinārs Šepte. Ceļu satiksmes noteikumu zināšanā pārliecinoši labākie bija „Ventspils reisa” pārstāvji, kuri ieņēma pirmās sešas vietas, tādējādi garantējot drošu braukšanu Ventspils pasažieriem. Vislabākās zināšanas uzrādīja pilsētas mazo autobusu  vadītājs Jānis Smolenskis. Jāatzīmē, ka „Ventspils reisa” pārstāvji savā sniegumā bija tiešām  pārliecinoši, tāpēc jāsecina, ka Profesionālās meistarības konkursam ir liela nozīme prasmju un iemaņu izkopšanā.  Lai skatītājiem un viesiem būtu iespēja ne tikai vērot sacensības, bet arī saturīgi pavadīt laiku, interesentiem tika organizēta bezmaksas ekskursija pa Ventspils pilsētu gides Ivetas Rīvānes vadībā. Jebkurš no klātesošajiem varēja iejusties autobusa pasažiera lomā un sacensību laikā, atrodoties autobusā, pavērot, kas un kā jādara patiesi profesionālam autobusu vadītājam.

Tiem, kam tuvs humors, bija iespēja pacīnīties par pārsteiguma balvu nominācijai „Interesantākais komentārs fotogrāfijai”, kā arī novērtēt Ventspils Jaunrades nama fotopulciņa (vadītājs Andris Rebhūns) dalībnieku veikumu. Konkursam kopumā tika iesniegtas 503 fotogrāfijas, tāpēc vērtēšana notika vairākās kārtās. Par labāko darbu autoriem tika atzīti Anna Semaka,  Reinis Guzlēns, Kristiāna Grikmane, Krista Kalniete, Dita Dārta Mihelsone, Kaspars Meinerts.

Notiekošo ar dziesmām un apsveikumu kartītēm visiem autobusu šoferīšiem kuplināja Ventspils 6.vidusskolas skolotājas Antra Ziemele, Ilze Šnepste un viņu skolēni, bet zīmējumos redzēto iemūžināja jaunie mākslinieki Reinis Gailītis un Artūrs Luksis.

Pašvaldības SIA „Ventspils reiss” pasažieru pārvadājumus veic jau 15 gadus, bet profesionālās meistarības konkurss tiek organizēts sesto gadu. Iesākumā tas notika tikai starp uzņēmuma autobusu vadītājiem, bet pakāpeniski par to ieinteresējušies arī kolēģi, un šogad līdzīgus konkursus jau organizēja Talsos un Tukumā.

 

 

Jubilejas gads noslēdzas

 

P SIA „Ventspils reiss” aizvada jubilejas gadu

Nedēļas nogalē, 29.septembrī, pašvaldības  SIA „Ventspils reiss” kopā ar kolēģiem no autotransporta nozares atzīmēs Autotransporta darbinieku dienu

Lai gan uzņēmuma dzimšanas diena ir martā, jubilejas gads aizsācies pērnā gada oktobrī, kad kopā ar kolēģiem no citām pasažieru pārvadātāju organizācijām atzīmēja Autotransporta darbinieku dienas 35.gadskārtu. Šā gada laikā „Ventspils reiss” pozicionējis sevi kā uzņēmums, kas rūpējas ne tikai  par pasažieriem, bet arī par citiem pilsētas iedzīvotājiem un viesiem.

„Ventspils reiss” gada notikumi

2011.gada 28.oktobris - autobusu vadītāju Profesionālās meistarības konkurss, kam ir senas tradīcijas. Līdzīgi konkursi tiek organizēti arī citās valstīs un pat pasaulē. Konkursa mērķis ir uzlabot pasažieru apkalpošanas kultūru, popularizēt autobusa vadītāju profesiju, celt tās prestižu un uzlabot autobusu vadītāju prasmes un iemaņas, kas saistītas ar tiešo darbu. 22 autobusu vadītāju konkurencē labākie braukšanā bija „Ventspils reisa” pārstāvji Gatis Grīnbergs un Ojārs Ivasks. Ceļu satiksmes noteikumu zināšanā nepārspēts palika Jānis Smolenskis.

2012.gada februāris - pašvaldības SIA „ Ventspils reiss”  un tā vadība ir starp tiem 184 uzņēmumiem, kas pārvarējuši stingros kritērijus un iekļuvuši Latvijas uzņēmumu efektīvāko vadītāju sarakstā, ko, pamatojoties uz uzņēmumu sagatavoto un iesniegto informāciju, veidoja izdevniecība „Dienas Bizness”,  „Lursoft IT” un Advokātu birojs „Rasa un Ešenvalds”. Objektīvākam vērtējumam uzņēmumus dalīja pa nozarēm. Transporta un loģistikas nozarē pašvaldības SIA „Ventspils reiss” rangu tabulā ierindojās 9.vietā, bet starp pasažieru pārvadātājiem – labākie.

Februāra mēnesis jau vairākus gadus ir laiks, kad uzņēmums sadarbojas ar Ventspils 6.vidusskolu, dodot iespēju skolēniem saprast, ko nozīmē brīvprātīgo darbs. Šogad skolēni veica pasažieru aptaujas autoostā, dažādos pilsētas un starppilsētu maršrutos, kā arī pētīja pasažieru plūsmu. Jāatzīmē, ka paveiktais darbs nebija tikai teorētisks – pamatojoties uz aptauju rezultātiem, tika veiktas izmaiņas autobusus kustības grafikos.

2012.gada marts –svinīgā pasākumā par godu „Ventspils reiss” dibināšanas 15.gadu jubilejai tiek sumināti uzņēmuma veterāni, pasniegtas godalgas labākajiem darbiniekiem. Īpašu gandarījumu sagādāja Satiksmes ministrijas atzinības raksti par mūža ieguldījumu autotransporta nozarē, ko saņēma divi pieredzes bagāti uzņēmuma darbinieki:

autobusu vadītājs  Petro Muzyka - šofera stāžs pasažieru pārvadājumos ir 45 gadi;

automehāniķis Bogdans Grigjans - pašvaldības SIA „Ventspils reiss” strādā kopš tā dibināšanas.

2012.gada jūlijs – vasaras sezona aizsākas ar jauna zemās grīdas pilsētas maršrutu autobusa iegādi un tā nodošanu pasažieru rīcībā. Gatavojoties šim notikumam, ir sagatavota dāvana iedzīvotājiem un pilsētas viesiem – izstāde par sabiedriskā transporta attīstību Ventspilī „ Par vedējiem, braucējiem un citiem…”. Jaunā autobusa prezentācijas pasākuma laikā tika dota iespēja atcerēties tos laikus, kad pa Latvija ceļiem ripoja paziki, laziki un kavziki…

Jūlijs tradicionāli ir mēnesis, kad Latvijas pasažieru pārvadātāji pulcējas kopīgai sportošanai, tāpēc bija jāpošas uz Ādažiem, kur notika Latvijas Pasažieru pārvadātāju asociācijas 16.sporta spēles. Lai arī laika apstākļi bija nelabvēlīgi, kopējās pūles vainagojās panākumiem, un izcīnīta 1.vieta. Tāpēc 2013.gada vasarā Latvijas pasažieru pārvadātāju sporta komandas Ventspilī uzņems „Ventspils reiss”. Uzņēmumam jau ir pieredze šāda veida pasākumu rīkošanā, jo arī 2005.gadā 33 komandas ar vairāk nekā 2000 dalībniekiem apmeklēja mūsu pilsētu. Tā kā interese par iespējām pavadīt divas dienas aktīvi atpūšoties, iepazīstot pilsētu un izmantojot tās  iespējas, ko labai atpūtai piedāvā Ventspilī,  ir liela, paredzams, ka interesentu būs daudz.

2012.gada septembris – kad saprasts, ka dāvināšanas prieks ir patīkams, gribas to izjust atkārtoti. Tāpēc pašvaldības SIA „Ventspils reiss” iesaistījās trīspusējā projektā, kas saistīts ar Dzejas dienām Latvijā -  „Dzeja ielās”, ko realizēja kopā ar Ventspils pilsētas bibliotēku un 6.vidusskolu. 14.septembrī pilsētā kursēja dzejas autobuss, kura pasažieri – dzejnieki Laimdota Sēle un Eduards Aivars, kā arī 6.viduskolas skolēni – burtiski izveda dzeju ielās, rosinot tajā ieklausīties ne tikai aktīvos lasītājus, bet jebkuru garāmgājēju.

29.septembrī gan uzņēmuma darbinieki, gan viesi pulcēsies kārtējai Profesionālās meistarības konkursa kārtai. Šis ir jau 6 gads, kad rudenī pašvaldības SIA „Ventspils reiss” bāzes teritorijā sabrauc tuvāki un tālāki kaimiņi, lai mērotos spēkiem autobusu vadīšanā. Nešaubīgi iespējams apgalvot, ka cīņa nebūs no vieglajām, jo, labi zinot, ka ik rudeni tiek aicināti parādīt savu braukšanas prasmi,  meistarību gadu no gada cenšas uzlabot visi. Interesanti atzīmēt, ka līdzīgi pasākumi notikuši gan pirmās Latvijas republikas pastāvēšanas laikā, gan arī padomju gados.

 

Līdzās lielajiem darbiem un pasākumiem, katru dienu bijis ikdienas darbs, pārvadājot gan pateicīgus, gan klīrīgus pasažierus īsākos un garākos maršrutos; rūpējoties par to, lai novada skolasbērni laikus nokļūtu mācību iestādē.

Pašvaldības SIA „Ventspils reiss” valdes priekšsēdētājs A.Lieģis  uzsver, ka „cilvēkam jāmācās visu mūžu, tāpēc tiek izmantota katra iespēja veikt autobusu vadītāju apmācību, lai celtu apkalpošanas kultūras līmeni un  ikviens pasažieris būtu pārliecināts – „Ventspils reisa” autobusu vada īsts profesionālis”.

Pašvaldības SIA „Ventspils reiss” darbs vistiešākajā nozīmē saistīts ar cilvēkiem, kas ir ļoti dažādi, un tāpēc to nekad nevar saukt par vieglu un pateicīgu. Tomēr vairāk nekā 150 darbinieku, no kuriem 83 ir autobusu vadītāji, ikdienas ar vislielāko rūpību un pacietību gādā par tiem, kam jādodas ceļā.

Un tā jau 15 gadus – 24 stundas dienā. Un tas nekas, ka autobusi naktī nekursē – darbs pie tā, lai rīta agrumā tehnika būtu gatava doties ceļā, neapstājas arī tad, kad pilsētas ielas un ceļi dus saldā naktsmierā.

Pēdējās izmaiņas: Pirmdiena, 08 aprīlis 2013 11:55
 

Tuvojas svētki - Autotransporta darbinieku diena

29.septembrī plkst.10.00 - pašvaldības SIA „Ventspils reiss” autobusu vadītāju Profesionālās meistarības konkursa noslēgums un iedzīvotāju informācijas diena

29.septembrī plkst.10.00-pašvaldības SIA„Ventspils reiss” bāzes teritorijā, Robežu ielā 7, notiks autobusu vadītāju Profesionālās meistarības konkursa noslēguma kārta, kas veltīta Autotransporta darbinieku dienai un kurā piedalīsies ne tikai „Ventspils reisa” labākie šoferi, bet arī viesi no citiem pasažieru pārvadātāju uzņēmumiem. Pasākuma ietvaros paredzēta arī iedzīvotāju informācijas diena.

Konkursa mērķis ir uzlabot pasažieru apkalpošanas kultūru, celt autobusu vadītāju profesijas prestižu un papildināt autobusu vadītāju zināšanas Ceļu satiksmes noteikumos, pasažieru pārvadāšanas noteikumos un citās, ar tiešo darbu saistītās jomās. Uzrādot labus rezultātus, autobusu vadītājiem iespējams saņemt gan balvas, gan piemaksu par augstu profesionālo meistarību. Lai objektīvāk izvērtētu rezultātus, konkurss  tiek organizēts vairākās kārtās, un profesionālākie pašvaldības SIA „Ventspils reiss” autobusu vadītāji jau zināmi. Tagad jānoskaidro, kurš no viņiem ir vislabākais un jāsalīdzina sevi ar citu pasažieru  pārvadātāju uzņēmumu pārstāvjiem.

Svētku programmā paredzēti divi veiklības braucieni - viens ar MERCEDES BENZ – 303, kas ikdienā pārvadā pasažierus pa Ventspils rajona ceļiem, bet otrs -  pēc izvēles ar lielas ietilpības tālsatiksmes, tūrisma vai pilsētas autobusu. Veiklības braucienos autobusu vadītājam jāveic elementi, ar kuriem profesionāls šoferis sastopas ikdienā: šķēršļu apbraukšana, autobusu gabarītu ievērošana, iebraukšana boksā uz remonta bedres utt. Jau vairākus gadus jāizpilda elements, kas pārņemts no vācu kompānijas SETRA paraugdemonstrējumiem un kas ir gan pietiekami sarežģīts izpildīšanai, gan vizuāli visinteresantākais skatītājiem.

Profesionālās meistarības konkursa ietvaros pašvaldības SIA „Ventspils reiss” jau vairākus gadus veiksmīgi sadarbojas ar Ventspils pilsētas skolām – gan organizējot  radošo darbu konkursus, gan citu projektu ietvaros, piemēram, piedāvājot jauniešiem prakses vietas vai arī ļaujot noskaidrot, ko nozīmē brīvprātīgo darbs. Šogad uz sadarbību aicināti Ventspils jaunrades nama fotopulciņa dalībnieki, un iesūtāmo darbu tematika ir „Par vedējiem un braucējiem”. Ar labākajiem darbiem varēs iepazīties pašvaldības SIA „Ventspils reiss” administrācijas telpās izvietotajā izstādē.

Klātesošajiem viesiem un konkursa dalībniekiem būs iespēja doties arī nelielā ekskursijā pa pilsētu profesionāla gida pavadībā, kā arī aplūkot izstādi „Par vedējiem, braucējiem un citiem…” un ieklausīties izstādes veidotāju komentāros.

Pasažieru pārvadājumus pašvaldības SIA „Ventspils reiss” veic jau 15 gadus. Pēdējo divu gadu laikā atjaunota liela daļa autoparka, pastiprināta uzmanība tiek pievērsta pasažieru apkalpošanas kultūras uzlabošanai, drošai un ekonomiskai braukšani, kā arī darbinieku mūžizglītībai. Tāpēc Profesionālās meistarības konkurss ir nozīmīgs papildinājums ikdienas darbam.

Pēdējās izmaiņas: Piektdiena, 28 septembris 2012 10:51
 

Nāk rudentiņis....

 

Septembra mēnesis jau otrajā pusē, un vasaras sezona tuvojas noslēgumam. Atgādinām, ka pārmaiņas gaidāmas ne tikai dabā, bet arī Ventspils autobusu maršrutos un kustību grafikos.

Kā jau ierasts, līdz ar Zilā karoga nolaišanu, kas simbolizē pludmales sezonas beigas, paredzētas izmaiņas tajos pilsētas autobusu maršrutos, kas brauc jūrmalas virzienā. No šodienas, 17.septembra, maršruta autobuss Nr.20 vairs nekursēs līdz molam. Pārtraukti arī visi papildus reisi gan maršrutā Nr.10, gan Nr.20. Esiet uzmanīgi un negaidiet autobusu veltīgi.

No 17.septembra izmaiņas skar arī novada iedzīvotājus, jo pašvaldības SIA „Ventspils reiss” pārtrauc pakalpojuma sniegšanu Ventspils novada maršrutos. Turpmāk tos veiks cits pārvadātājs.

Vēl oktobra mēnesī ierastajos laikos iedzīvotāji varēs aizbraukt uz Akmeņdzirām un dārzkopības kooperatīvu „Kurzeme”, kā arī uz Laivu bāzi un Briežu dārzu. Aicinām visus izmantot iespēju atvasaras dienas pavadīt aktīvi un izbaudīt tās.

Pēdējās izmaiņas: Pirmdiena, 17 septembris 2012 08:45
 

Tiek atcelti papildus reisi uz Dienvidu molu

Vasaras sezona tuvojas nobeigumam – saule spīd retāk, arī ūdens temperatūra jūrā pazeminās. Savus brīvos brīžus droši vien biežāk pavadīsim telpās un uz pludmali dosimies arvien retāk, tāpēc pašvaldības SIA „Ventspils reiss” informē, ka no 2012.gada 3.septembra  tiek atcelti papildus reisi uz molu autobusu maršrutā Nr.20.

Uz tikšanos nākamajā sezonā!

 


66 lapa no 69

Reklāmkarogs

Tuvākie autobusu reisi no Ventspils autoostas

2.Perons

3.Perons

4.Perons

5.Perons