Ventspils reiss, PSIA

  • Palielinātais fonta izmērs
  • Noklusētais fonta izmērs
  • Samazinātais fonta izmērs

Uzlabojas satiksme ar Meža kapiem

Pagājušā gada nogalē no iedzīvotājiem tika saņemts priekšlikums pagarināt maršrutu Nr.6 tā, lai būtu iespējams nokļūt tuvāk Meža kapu jaunajai daļai.Ievērojot to, ka Meža kapi ir būtiski paplašinājušies, priekšlikums tika atbalstīs.

Informējam pasažierus, ka no 2013.gada 15.martam līdz 15 novembrim atsevišķi reisi maršrutā Nr.6 kursēs līdz Meža kapu jaunajai daļai. Tuvāka informācija par kursēšanas laikiem būs izvietota autobusu pieturvietās.

Lūdzam pasažierus uzmanīgi sekot līdzi plašsaziņas informācijas līdzekļos izvietotajai informācijai, jo, sākoties pavasarim, pilsētā atkal notiks vairāku ielu rekonstrukcija, tāpēc var būt dažādas izmaiņas sabiedriskā transporta kustībā.

Pēdējās izmaiņas: Otrdiena, 12 marts 2013 16:08
 

Informācija plašsaziņas līdzekļiem

Pašvaldības SIA „Ventpils reiss” veiksmīgais gada sākums – labs stimuls turpināt iesākto.

Jau otro reizi pēc kārtas pašvaldības SIA „Ventspils reiss” gadu uzsāk ar augstu novērtējumu – uzņēmums atzīts par drošāko pasažieru pārvadātāju Latvijā, kā arī par otro drošāko autoparku kopvērtējumā. 2012.gada sākumā atzinību izpelnījās uzņēmuma vadība, iekļūstot efektīvāko uzņēmumu vadītāju sarakstā.

Lasīt tālāk...
 

Kas jāzina sabiedriskā transporta pasažieriem

Pašvaldības SIA „Ventspils reiss” darbiniekiem bieži nākas novērot situācijas, kas apliecina – daudzi pasažieri neizprot, ka arī viņiem jāievēro daži nosacījumi un nedaudz jāorientējas Ceļu satiksmes noteikumos.

Jāatceras, ka vienīgais dokuments, kas apliecina tiesības pārvietoties sabiedriskajā transportā, ir braukšanas biļete. Tiem, kas par braucienu maksā pilnu braukšanas maksu, tas nav jaunums, bet pasažieriem, kas izmanto braukšanas maksas atlaides, no autobusa vadītāja obligāti jāsaņem tā dēvētā „nulles biļete”. Kopā ar to kontrolierim jāuzrāda dokuments, kas apliecina tiesības izmantot šīs atlaides. Arī tiem, kas iegādājas mēnešbiļetes ar atlaidēm, līdzi jābūt personu apliecinošam dokumentam.

Iepriekš minētā „nulles” biļete pienākas arī bērniem vecumā līdz trim gadiem ieskaitot. Lai nerastos konfliktsi, ja bērns ir augumā garāks, arī nepieciešams kāds dokuments, kas apliecina bērna vecumu.

Nav pamata būt neapmierinātiem, ja autobusa vadītājs lūdz uzrādīt dokumentus -  tās ir ne tikai viņa tiesības, bet arī pienākums.

Apkopjot autobusu (galvenokārt „”mikriņu”), vadītāju pieredzi, noskaidrots - viena no izplatītākajām konfliktsituācijām rodas, ja nav bijis iespējams apturēt  transporta līdzekli tur, kur pasažieris vēlējies.

Šāda vēlme jāpauž savlaicīgi. Ja vēlaties iekāpt,  jāstāv labi pārredzamā vietā un roka jāpaceļ laikus. Savukārt, ja gribat izkāpt, vēlēšanos izsakiet skaļi un laicīgi, lai nebūtu strauji jābremzē. Jāatceras, ka autobusa vadītājam jāievēro Ceļu satiksmes noteikumi, tāpēc nevar apturēt autobusu tur, kur tas nav atļauts. Piemēram, pie jaunās poliklīnikas, kur brauktuve ir šaura, tās vidū ir drošības saliņas, tāpēc stāvošu transporta līdzekli nevar apdzīt. Diemžēl šajā Raiņa ielas posmā tuvākā iespējamā pieturvieta ir autobusu pietura „Raiņa iela”. Līdzīgi tas ir Lielajā prospektā pie krustojuma ar Mežu ielu, Inženieru ielā pie slimnīcas, uzbraucot un nobraucot no tilta, kā arī uz un zem dzelzceļa viadukta.

Maršruts Nr.22 pilsētā ir ļoti populārs. Tā galvenais uzdevums ir nodrošināt pēc iespējas ātrāku un ērtāku pārvietošanos no Inženieru ielas līdz Celtnieku ielai. Tāpēc šī maršruta autobusā biļetes cena ir augstāka nekā citos. Ja pasažieru skaits šajā maršrutā turpinās pieaugt tikpat strauji kā 2012.gada nogalē, tad automātiski palielināsies reisa ilgums, jo katra apstāšanās rada aizkavēšanos. Bieži autobusu vairākkārt apstādina nelielā posmā, piemēram, dzīvojamās mājas robežās. Jāapzinās, ka pasažieris ar savu rīcību var saīsināt reisu izpildes laikus, piemēram, netālu stāvošajiem apvienojoties.

Domājot par savu personisko komfortu, pasažieri bieži aizmirst, ka autobusā nepārvietojas vieni un sabiedriskais transports nav piemērojams katra individuālajām vajadzībām, kā arī to, ka autobusa vadītāja rīcība, izpildot novēlotu pasažiera prasību, var izraisīt  avārijas situāciju.

Pēdējās izmaiņas: Otrdiena, 29 janvāris 2013 12:04
 

Paziņojums par autobusa pasūtīšanu

Informācija pasažieriem

Informējam, jebkurā pašvaldības SIA „Ventspils reiss” apkalpotajā starppilsētu maršrutā iespējams pieteikt autobusu, kas speciāli aprīkots, lai atvieglotu pārvietošanos personām ar funkcionāliem traucējumiem, grūtniecēm un personām ar maziem bērniem (tai skaitā ar bērnu ratiem) un personām ratiņkrēslos.

Nepieciešamības gadījumā aprīkoto transportlīdzekli jāpiesaka ne vēlāk kā 72 stundas pirms plānotā brauciena pa tel.63622422.

Pēdējās izmaiņas: Ceturtdiena, 22 novembris 2012 15:47
 

Pašvaldības SIA„Ventspils reiss” rūpējas par pasažieru drošību

Pašvaldības SIA„Ventspils reiss” jau otro gadu, sākoties tumšajiem rudens mēnešiem, no 16.oktobra organizē akciju „„Ventspils reiss”  Tevi vienmēr pamanīs!”, tādējādi rūpējoties par pasažieru drošību uz ceļa un autobusu gaidīšanas laikā.

Akcijas mērķis ir mudināt pasažierus diennakts tumšajā laikā būt apdomīgiem un lietot atstarojošos elementus, lai radītu drošības sajūtu ne tikai sev, bet rūpētos arī par citiem satiksmes dalībniekiem – transporta līdzekļu vadītājiem, tajā skaitā, autobusu vadītājiem, kuri ikdienā veic pasažieru pārvadājumus.

Atstarotājus galvenokārt plānots dāvināt tiem pasažieriem, kas pārvietojas maršrutos ārpus pilsētas robežām - Nr.1, 1A, 8, 9, 11, 11A, 12, kā arī skolēnu pārvadājumos un starppilsētu maršrutos uz Liepāju un Kuldīgu. 2011.gada rudenī atstarotājus kopā ar biļeti autobusa vadītājs izsniedza pasažieriem, kas pārvietojās  novada maršrutos.

Pašvaldības SIA „Ventspils reiss” lielu uzmanību velta tam, lai ne tikai pasažieris justos droši un komfortabli, bet arī autobusa vadītājs savu ikdienas darbu varētu veikt mierīgi un bez lieka satraukuma. Regulāri tiek organizētas apmācības ceļu satiksmes noteikumos, jau sesto gadu notiek autobusu vadītāju Profesionālās meistarības konkurss, kas ir laba iespējams apliecināt savas praktiskās braukšanas iemaņas. Tomēr ikdienā jāatceras, ka par drošību atbild ikviens satiksmes dalībnieks, tajā skaitā arī pasažieris.

Tāpēc svarīgi atcerēties - sabiedrisko transporta līdzekli jāgaida tikai uz iekāpšanas laukumiem, bet ja to nav – uz ietves vai nomales. Braukšanas laikā aizliegts sarunāties ar autobusa vadītāju un diennakts tumšajā laikā, protams, noteikti jānēsā atstarotājs.

Kopumā Valsts policijas apkopotie statistikas dati par situāciju uz Latvijas ceļiem liecina, ka satiksmes negadījumos iesaistīto gājēju skaitam ir tendence samazināties, tāpēc lepojamies, ka arī pašvaldības SIA “Ventspils reiss” var dot ieguldījumu šīs situācijas uzlabošanā.

Pēdējās izmaiņas: Piektdiena, 12 oktobris 2012 10:17
 


65 lapa no 69

Reklāmkarogs

Tuvākie autobusu reisi no Ventspils autoostas

2.Perons

3.Perons

4.Perons

5.Perons