Ventspils reiss, PSIA

  • Palielinātais fonta izmērs
  • Noklusētais fonta izmērs
  • Samazinātais fonta izmērs

Par sabiedriskā transporta kustību Ventas tilta remonta laikā

Šogad Tilta svētkos ventspilnieki svinēs trīs gadu jubileju, kopš ekspluatācijā nodota būve, kas ir unikāla visā Latvijā. Līdz tam laikam tilta projektētājs – kompānija Witteveen +Bos Latvia – plāno nomainīt tilta paceļamās daļas slēgmehānismu, lai nākotnē netiktu apšaubīta tilta konstrukciju drošība un ilgmūžība.

Diemžēl katri remontdarbi uz braucamās daļas rada zināmas neērtības satiksmes dalībniekiem, jo transporta kustība tiks novirzīta pa Apvedtiltu. Darbus plānots uzsākt šī gada 5. oktobrī un pabeigt līdz šī gada 23. oktobrim. Minētajā laika periodā arī sabiedriskais transports kursēs pa Apvedtiltu, un pasažieriem jārēķinās, ka mainīsies arī autobusu kustības laiki. Pašlaik pašvaldības SIA „Ventspils reiss” gatavo nepieciešamās izmaiņas un informācija par tām būs atrodama gan uzņēmuma mājas lapā www.ventspilsreiss, gan citos masu informācijas līdzekļos, kā arī autobusu pieturās.

Atšķirībā no braucējiem, kājāmgājēji gan var priecāties, jo tiks nodrošināts bezmaksas sabiedriskais transports, lai nokļūtu no viena Ventas krasta otrā.

Lūdzam pasažierus ar sapratni izturēties pret īslaicīgajām neērtībām un sekot līdzi informācijai.

 

Informācija sabiedriskā transporta pasažieriem

Klāt septembris un arvien vairāk jūtama rudens elpa. Bērni atgriezušies skolas solos, pieaugušie pēc atvaļinājumiem atsākuši darba gaitas. Ikdiena kļuvusi darbīgāka,  un atpūtai laika arvien mazāk. Arī dzestrie rīti un vakari it kā saka: „Paliec sveika, vasara! Tiksimies nākamgad!”

Rudens savas korekcijas ievieš arī pašvaldības SIA „Ventspils reiss” apkalpotajos pilsētas autobusu maršrutos un kustību grafikos.

Kā jau ierasts, pludmales sezonai beidzoties, paredzētas izmaiņas tajos pilsētas autobusu maršrutos, kas brauc jūrmalas virzienā. No pirmdienas, 9.septembra, maršruta autobuss Nr.20 vairs nekursēs līdz molam. Tiks pārtraukti arī papildus reisi gan maršrutā Nr.10, gan Nr.20. Esiet uzmanīgi – sekojiet līdzi informācijai!

Gan septembrī, gan oktobrī ierastajos laikos iedzīvotāji vēl varēs aizbraukt uz Akmeņdzirām un dārzkopības kooperatīvu „Kurzeme”, kā arī uz Laivu bāzi un Briežu dārzu.

Sīkāka informācija pašvaldības SIA „Ventspils reiss” pārvadājumu daļā vai pa tālruni 63622422.

 

Augusts – notikumiem bagāts mēnesis

Vasara jau pati par sevi ir gadalaiks, kas aicina būt aktīviem, izmantot iespējas uzkrāt spēkus garajiem ziemas mēnešiem, attīstīt un pilnveidot sevi. Pašvaldības SIA „Ventspils reiss” kolektīvs šogad gods godam izpildījis visus šos nosacījumus un augusta mēnesi aizvadījis ražīgi strādājot.

Centrālais šī mēneša notikums, nepašaubāmi, bija Latvijas Pasažieru pārvadātāju asociācijas 17.veselības spartakiāde, kuras rīkotājs šogad bija „Ventspils reiss”. Pasākumā piedalījās 27 komandas ar vairāk nekā tūkstošs dalībniekiem. Uzņēmumam kā pasākuma organizatoram un arī dalībniekam gandarījumu sagādāja pateicības vārdi par labi organizētajām sporta spēlēm un ļoti sīvā cīņā iegūtā 2.vieta.

Turpinot veiksmīgie iesāktās sportiskās aktivitātes, „Ventspils reisa” komanda piedalījās arī Latvijas nūjošanas 4.festivālā. Jāsaka, ka veiksmīgi starti izdevās arī šajā pasākumā, jo viena no komandas dalībniecēm – Ginta Rassa – izcīnīja 1.vietu sieviešu konkurencē. Lai gan pārējām dāmām tik augstus rezultātus neizdevās sasniegt, viņas vienbalsīgi atzina, ka pozitīvo emociju deva, ko viņas ieguva piedaloties festivālā, ir vērtīgāka par rezultātiem.

Paralēli sportiskajiem pasākumiem, protams, tika veikts arī ikdienas darbs, kurā uzņēmuma devīze vēl aizvien ir „Braucam droši!”. Tieši tāpēc, pamatojoties uz autobusu piegādes līgumu, MERCEDES BENZ dīleris Latvijā SIA „Domenikss” organizēja apmācības kursu pašvaldības SIA  „Ventspils reiss” autobusu vadītājiem, kura laikā tika aktualizētas zināšanas un prasmes MERCEDES BENZ autobusu pareizā ekspluatācijā, drošā un ekonomiskā braukšanā.

Autobusu vadītāji, kas piedalījās apmācībās, veica testa braucienu pa noteiktu maršrutu pilsētā, pēc tam notika teorētiskās apmācības un atkārtots testa brauciens, veicot salīdzināšanu gan autobusa drošas vadīšanas jomā, gan degvielas ekonomijā.

Prakses vadītājs SIA „Domenikss” drošas un ekonomiskas braukšanas speciālists Aleksandrs Plotņikovs, kas strādā ciešā saistībā ar MERCEDES BENZ ražotājiem un drošas un ekonomiskas braukšanas speciālistiem Vācijā, atzina, ka „Ventspils reisa” autobusu vadītāji patiešām ir profesionāļi savā jomā un jau pirms apmācības uzrādīja labus rezultātus. Salīdzinot 2012.gada un 2013.gada rezultātus redzams, ka tie būtiski neatšķiras, bet pie tās pašas degvielas ekonomijas autobusu vadītāji ir iemācījušies uzdevumu veikt ar lielāku vidējo ātrumu, kam ir liela nozīme precīzai reisu un maršrutu izpildei un grafika ievērošanai. Autobusu vadītāji ir ieinteresēti, uzmanīgi seko līdzi informācijai un nekavējoties cenšas iemācīto pielietot praksē. A.Plotņikovs piebilda, ka „  ”Ventspils reisu” uzskata par vienu no labākajiem ne tikai Latvijā, bet arī Eiropā”.

Apmācības kursā piedalījās 25 pašvaldības SIA „Ventspils reiss” autobusu vadītāji, kas viennozīmīgi atzina, ka iegūtās zināšanas turpmāk palīdzēs nodrošināt kvalitatīvākus un drošākus pasažieru pārvadājumus. Iepriekš līdzīgs apmācības kurss tika organizēts 2012.gadā.

 

Spartakiādē - 2.vieta

Aizvadīta Latvijas Pasažieru pārvadātāju 17.veselības un sporta spartakiāde

Veiksmīgi aizvadīta Latvijas Pasažieru pārvadātāju 17.veselības spartakiāde ar devīzi „Jūra, saule un vējš”, ko Ventspils Piejūras kempingā organizēja Latvijas Pasažieru pārvadātāju asociācija un pagājuša gada spartakiādes uzvarētājs – pašvaldības SIA „Ventspils reiss” sadarbībā ar Ventspils Maratona klubu. Pasākums pulcēja 27 komandas ar vairāk nekā tūkstošs dalībniekiem no visas Latvijas, tajā skaitā organizatoru uzaicinātās vieskomandas no Satiksmes ministrijas, Valsts SIA „Autotransporta direkcija”, Ventspils pilsētas domes.

Spartakiādes programmā komandām bija 9 sporta veidi, no kuriem kopvērtējuma iekļāva 8 labākos rezultātus. Tā kā pašvaldības SIA „Ventspils reiss”ir uzņēmums, kurā lielu vērību pievērš drošai un ekonomiskai braukšanai, kā arī autobusu vadītāju profesionalitātei, ar vislielāko rūpību tika organizēta profesionālā divcīņa, kurā bija jāparāda gan praktiskās braukšanas prasmes, gan teorētiskās zināšanas Ceļu satiksmes noteikumos. Šīs sacensības bija īsts izaicinājums, jo nav viegli sēsties pie sveša autobusa stūres un braukt pārliecinoši un bez kļūdām. Labāko rezultātu šajā disciplīnā uzrādīja pašvaldības SIA „Ventspils reiss” komanda - autobusu vadītāji Ainārs Naudiņš un Ojārs Ivasks, kuri jau tradicionāli pārstāv uzņēmumu līdzīga rakstura sacensības un regulāri apliecina savu augsto meistarību.Individuālajā vērtējumā labākais autobusu vadīšanā bija Gatis Grīnbergs.

Kā jauninājums šogad bija daudzcīņa, ko organizēja sporta pedagogs un treneris Aivars Čaklis kopā ar saviem palīgiem. Katram komandas dalībniekam bija iespēja izmēģināt savus spēkus 16 atšķirīgos sporta veidos, un, uzrādot labus rezultātus, papildināt komandas punktu skaitu. Bija patīkami redzēt, ka dalībnieku interese par šo sporta veidu bija liela, un viņi bija gatavi stāvēt pat lielās rindās, lai piedalītos.

Lielu interesi izraisīja netradicionālās orientēšanās sacensības, kuru laikā varēja iepazīties ar interesantiem un populāriem objektiem pilsētā un kas tika organizētas sadarbībā ar jauniešu klubu „Knaģis”. Pēc sacensībām sportisti atzina, ka tās bijušas gana interesantas, jo bija iespēja ieraudzīt un iepazīt Ventspili no skatu punkta.

Lai dotu iespēju spartakiādē piedalīties arī to pasažieru pārvadātāju uzņēmumiem, kam ir neliels darbinieku skaits vai objektīvu apstākļu dēļ nav iespējams veidot lielu komadu, šogad tika nodibināts „Mazo komandu kauss”, kuru izcīnīja Saldus autoostas komanda.

Par savdabīgu šovu izvērtās individuālais skrējiens “Noskrien bānīti!”, kurā startēja vairāk nekā simts dalībnieki. Kopumā bānīti noskrēja 12 skrējēji. No sievietēm vislabāk veicās Sabīnei Goldbergai no A/S „Talsu Autotransports”.  Pašvaldības SIA „Ventspils reiss” pārstāve Ieva Leimane, kas bānīti gan nenoskrēja, kopvērtējumā izcīnīja 2.vietu starp sievietēm, bet 3.vieta -  Ilzei Okmanei no A/S „Rīgas Starptautiskās autoostas”. Vīriešiem uzvaras laurus plūca Ēriks Laugalis no A/S „Liepājas autobusu parks” (1.vieta), Ģirts Ločmelis no A/S „Rīgas Starptautiskās autoostas”  (2.vieta) un Ints Sarmulis no SIA „M.E.LAT – LUX” (3.vieta).

Komandu kopvērtējumu ietekmēja ne tikai sportiskums, bet arī komandas un nometnes noformējums, kā arī „mājas darbs” – nopelnītie venti. Par labāk noformēto komandu tika atzīts  SIA „Tukuma Auto”, bet visvairāk ventu bija nopelnījuši „Ventspils reisa” pārstāvji.

Kopvērtējumā cīņa starp komadām bija ļoti sīva, jo pirmās un otrās vietas ieguvējus sķīra tikai 2 punkti. Rezultātā 1.vietu izcīnīja SIA „Jēkabpils autobusu parks”, 2.vietā – pašvaldības SIA „Ventspils reiss”, 3.vietā – SIA „VTU Valmiera”. Apbalvošanas ceremonijā piedalījās arī Satiksmes ministrs Anrijs Matīss, LPPA prezidents Pēteris Salkazanovs, A/S „Pasžieru vilciens” valdes loceklis Anrijs Brencēns.

Kā jau pieņemts, sacensības vēroja, atbalstīja un kopā ar visiem sportoja arī pašvaldības SIA „Ventspils reiss” sadarbības partneri un spartakiādes sponsori no apdrošināšanas brokeru kompānijas SIA „Balto Link”, auto rezerves daļu tirgotāji SIA „Buss Tehnika”, SIA „Latakko”, SIA „Auto Kada”, SIA „Universāls LTD”,  A/S „Pasažieru vilciens” un SIA „Domenikss”.

Uzņēmuma darbinieku atbalsts spartakiādes organizēšanā un aktīvā dalība uzņēmuma komandā neapšaubāmi liecina, ka ieguldījumi veselīga dzīvesveida popularizēšanā atmaksājas. Uzņēmumā liela uzmanība tiek pievērsta darbinieku veselības stāvoklim, nodrošinot regulāras arodārsta konsultācijas, dzīvības un veselības apdrošināšanu, kā arī apmaksājot darbiniekiem peldbaseina apmeklējumus un piemaksājot par nesmēķēšanu.  Pateicoties  vadības atbalstam, uzņēmuma komanda piedalās  un labus rezultātus sasniedz ne tikai asociācijas organizētajos sporta pasākumos, bet arī Nordea Rīga maratonā un Ventspils pusmaratonā.

Neskatoties uz to, ka uzņēmumam jau bija zināma pieredze šāda veida pasākumu organizēšanā, kas gūta 2005.gadā, kad spartakiādi Ventspilī organizēja „Ventspils reiss”, tika ieguldīts liels darbs, lai viss noritētu kā nākas. Tāpēc pašvaldības SIA „Ventspils reiss” administrācija pateicas visiem, kas palīdzēja organizēt spartakiādi un nodrošināja tās norisi – īpaši Ventspils Maratona klubam, īpaši Aigaram Matisonam un Vairim Miltiņam, Ventspils Piejūras kempinga personālam, ēdināšanas uzņēmumam „Jaunpilsēta”, kā arī Aivaram Čaklim un Evai Ilzei Jankovskai par atsaucību un atbalstu. Paldies jāsaka arī pašvaldības polcijai, kas nodrošināja kārtību kempingā, tādēji sekmējot pasākuma noriti bez nepatīkamiem starpgadījumiem. Liels paldies arī visiem uzņēmuma darbiniekiem, kas šajās saspringtajās dienās veica gan ikdienas darbus, gan, stundas neskaitot, rūpējās par to, lai spartakiāde noritētu sekmīgi, kā arī uzņēmuma komandas dalībniekiem, kas cīnījās, cik spēka, un, protams, līdzjutējiem.

Pēdējās izmaiņas: Otrdiena, 20 augusts 2013 15:30
 

Pašvaldības SIA „Ventspils reiss” organizētā Latvijas Pasažieru pārvadātāju 17. veselības spartakiāde Ventspils Piejūras kempingā

Laikā no 16. Līdz 18.augustam Ventspils Piejūras kempingā notiks Latvijas Pasažieru pārvadātāju asociācijas (LPPA) un pašvaldības SIA „Ventspils reiss” organizētā 17. veselības spartakiāde, kuras norisi nodrošinās tiesnešu komanda no Ventspils Maratona kluba Aigara Matisona vadībā, kā arī  sporta pedagogs un treneris Aivars  Čaklis ar saviem palīgiem. Dalību spartakiādē apstiprinājušas 27 komandas ar vairāk nekā 1000 dalībniekiem no visas Latvijas.

Sacensību mērķis ir veicināt aktīvu atpūtu, pieredzes apmaiņu un ciešāku savstarpējo kontaktu veidošanu, kā arī noskaidrot sportiskākos LPPA biedrus un komandas. Dalībniekiem tiek piedāvāta iespēja startēt gan komandu, gan individuālajos sporta veidos.

Kā sacensību dalībnieks un šajā reizē arī organizators, „Ventspils reiss” galveno uzmanību pievērš tieši komandas startam 9 sporta veidos, īpaši - autobusu vadītāju profesionālajās sacensībās. Šogad paredzēts, ka autobusu vadītājiem būs divcīņa, kurā jāparāda gan savas prasmes praktiskajā autobusu vadīšanā, gan teorētiskās zināšanas, kārtojot D kategorijai atbilstošo CSDD testu. No pārējiem komandu sporta veidiem populārākie ir volejteniss, jautrības stafete, nakts zolīte, priekšnieku sacensības un autobusa vilkšana. Tiks spēlēts arī frīsbijs un notiks netradicionālā orientēšanās, kuras laikā komandu pārstāvjiem būs iespēja iepazīties ar populāriem un interesantiem objektiem Ventspils pilsētā. Lai dotu iespēju katram dalībniekam papildināt komandas punktu skaitu, notiks daudzcīņā, ko veido 16 dažādas disciplīnas, kas orientētas gan uz sportisko, gan intelektuālo potenciālu. Savdabīga šova veidā plānots individuālais skrējiens „Noskrien bānīti”.

Tradicionāli piedalīties sacensībās tiek aicināti arī sadarbības partneri un sponsori. Šogad uzaicinājumu piedalīties saņēmusi Satiksmes ministrija, Valsts SIA „Autotransporta direkcija”, Ventspils pilsētas dome, sponsori no neatkarīgās  apdrošināšanas brokeru kompānijas SIA „Balto Link”, auto rezerves daļu tirgotāji SIA „Buss Tehnika”, SIA „Latakko”, SIA „Auto Kada” un SIA „Universāls LTD” un  A/S „Pasažieru vilciens” un pašvaldības SIA „Ventspils reiss” ilggadējie sadarbības partneri SIA „Domenikss”, kas sarūpējuši balvas priekšnieku sacensību uzvarētājiem.

Uz spartakiādi ielūgti un savu dalību apstiprinājuši  Ventspils domes priekšsēdētājs Aivars Lembergs un vietnieks Didzis Ošenieks, Satiksmes ministrs Anrijs Matīss un Latvijas Pasažieru pārvadātāju asociācijas prezidents Pēteris Salkazanovs.

Spartakiādes ietvaros tiek organizēts seminārs autobusu vadītājiem drošā un ekonomiskā autobusu vadīšanā, ko vadīs SIA „Domenikss” eksperts.

Lai spartakiādes dalībnieki iepazītu mūsu pilsētu, sadarbībā ar tūrisma firmu „Tobago” tiks organizētas  bezmaksas ekskursijas pa pilsētu.

Piedalīšanās veselības spartakiādēs un dažādos sporta pasākumos „Ventspils reisa”darbiniekiem jau kļuvusi par tradīciju. Labi rezultāti uzrādīti vairākkārt: 2004.gadā iegūta 3.vieta, 2005.gadā, kad pašvaldības SIA „Ventspils reiss” bija spartakiādes organizators  - 2.vieta,  2010.gadā – 3.vieta, bet 2012.gadā – 1.vieta, tādējādi izcīnot tiesības organizēt sacensības Ventspilī.

Pateicoties  vadības atbalstam, uzņēmuma komanda piedalās  ne tikai asociācijas organizētajos sporta pasākumos, bet arī Nordea Rīga maratonā un Ventspils pusmaratonā. Pašvaldības SIA „Ventspils reiss” lielu uzmanību pievērš darbinieku veselības stāvoklim ne tikai nodrošinot regulāras arodārsta konsultācijas, bet arī dzīvības un veselības apdrošināšanu, kā arī apmaksā darbiniekiem peldbaseina apmeklējumus un piemaksā par nesmēķēšanu, tādējādi veicinot veselīga dzīvesveida popularizēšanu.

Pašvaldības SIA „Ventspils reiss” jau 16 gadus sekmīgi nodrošina pasažieru pārvadājumus Ventspils pilsētā, rajonā un starppilsētu maršrutu tīklā, iznomā autobusus tūrisma braucieniem, kā arī sniedz informāciju par iepriekš minēto maršrutu autobusu kustības grafikiem un autobusu nomas iespējām un apsaimnieko autoostu, kas ir viena no modernākajām Latvijā.

Visu iepriekš minēto procesu veiksmīgu norisi nodrošina vairāk nekā 150 strādājošie, no kuriem  80 ir autobusu vadītāji.

Pēdējās izmaiņas: Ceturtdiena, 15 augusts 2013 14:45
 


56 lapa no 65

Reklāmkarogs

Tuvākie autobusu reisi no Ventspils autoostas

2.Perons

3.Perons

4.Perons

5.Perons