Ventspils reiss, PSIA

  • Palielinātais fonta izmērs
  • Noklusētais fonta izmērs
  • Samazinātais fonta izmērs

Pašvaldības SIA „Ventspils reiss” organizē ikgadējo autobusu vadītāju Profesionālās meistarības konkursu

Trīs otrdienas pēc kārtas – 16.; 23. un 30.jūlijā – pašvaldības SIA „Ventspils reiss” bāzes teritorijā Robežu ielā 7 tiek organizēts autobusu vadītāju profesionālās meistarības konkurss un papildus - 23.jūlija otrdienā - konkursa otrās kārtas ietvaros, no plkst.11:00 līdz 13:00, arī iedzīvotāju informācijas diena.

Tās laikā tiks  piedāvāta iespēja  iepazīties ar uzņēmuma dienestu darbību un uzdot jautājumus „Ventspils reiss” administrācijai, klātienē pavērot un kā pasažierim piedalīties veiklības braucienos, kuru galvenie elementi ir šķēršļu apbraukšana, autobusu gabarītu ievērošana, iebraukšana boksā uz remonta bedres, piebraukšana pie pieturas un tamlīdzīgi. Skatītājiem interesantākais varētu būt veiklības  elements, ko ieviesusi vācu kompānija SETRA un ko izmanto arī pasaules čempionātos veiklības braukšanā. Papildus visiem autobusu vadītājiem jākārto arī CSDD mājas lapā atrodamais D kategorijas prasībām atbilstošais ceļu satiksmes noteikumu teorētiskais tests.

Praksē pierādījies, ka konkurss sevi attaisnojis. Šo iniciatīvu atzinīgi novērtējuši gan kvalitātes sistēmas auditori, gan Latvijas Ilgtspējas indeksa eksperti, tas bija arī viens no priekšnoteikumiem, kas nodrošināja titula „Drošākais pasažieru pārvātājs 2012” piešķiršanu uzņēmumam.

Nu jau vairākus gadus arī Latvijas Pasažieru pārvadātāju asociācijas veselības spartakiādes profesionālajās sacensībās iekļauti veiklības braukšanas elementi, ko augstā līmenī demonstrējuši mūsu uzņēmuma pārstāvji. Šogad plānots, ka spartakiādes profesionālajās sacensībās autobusu vadītājiem būs divcīņa – gan veiklības brauciens, gan teorētiskais tests ceļu satiksmes noteikumos.

Autobusu vadītāju profesionālās meistarības konkurss uzņēmumā jau kļuvis par tradīciju. Pirmoreiz tas tika organizēts 2007.gadā un viens no tā mērķiem bija atjaunot senu tradīciju – atzīmēt  Autotransporta darbinieku dienu, kā arī celt autobusu vadītāju profesijas prestižu un rosināt paaugstināt darbinieku kvalifikāciju. Pašlaik, uzrādot labus rezultātus konkursā un dažādās ar tiešo darbu saistītās jomās, autobusu vadītājiem iespējams saņemt gan balvas, gan piemaksu par augstu profesionālo meistarību.

Pēdējās izmaiņas: Pirmdiena, 15 jūlijs 2013 09:22
 

Veiksmīgi pagājis periodiskais audits pašvaldības SIA „Ventspils reiss”

2013.gada 2.jūlijā starptautiski atzīta sertifikācijas institūcija Det Norske Veritas Latvia, SIA veica kārtējo periodisko auditu pašvaldības SIA „Ventspils reiss”, lai pārliecinātos, ka uzņēmums strādā atbilstoši trīs starptaustisko standartu ISO 9001:2008, ISO 14001:2004 un OHSAS 18001:2007 prasībām. Šie sertifikāti ietver sevī kvalitātes vadības, vides pārvaldības, arodveselības un darba drošības pārvaldības sistēmas.

Ievadsarunā auditori atzīmēja, ka laika gaitā ir pieaugusi Latvijas uzņēmēju, arī pasažieru pārvadātāju, interese par minēto sertifikātu iegūšanu, tāpēc jārēķinās, ka, pieaugot konkurencei, paaugstināsies arī prasības.

Audita laikā notika pārrunas ar uzņēmuma administrāciju, Pārvadājumu daļas, autoostas un kontroles dienesta darbiniekiem, autobusu vadītājiem, tika auditēti uzņēmuma iekšējie normatīvie dokumenti (instrukcijas, nolikumi u.c.).

Noslēguma pārrunās auditoru vislielāko atzinību izpelnījās autobusu vadītāju Profesionālās meistarības konkurss, kas motivē autobusu vadītājus nemitīgi pilnveidot gan savas praktiskās braukšanas iemaņas, gan teorētiskās zināšanas ceļu satiksmes noteikumos. Tika atzīmēts, ka apsveicamas ir ekonomiskas un drošas braukšanas apmācības. Pozitīvi tika novērtēts arī tas, ka uzņēmums laicīgi sagatavojies tā dēvētā 95. koda ieviešanai, kas jāiegūst tiem transporta līdzekļu vadītājiem, kas nodarbināti komercpārvadājumos. Īpaši tika atzīmēts, ka, atjaunojot autobusu parku, tiek domāts ne tikai par kaitīgās ietekmes samazināšu uz apkārtējo vidi, bet arī par transporta u autoostas vides piemērotību cilvēkiem ar īpašām vajdzībām un vecākiem ar bērnu ratiņiem. Auditori  atzinīgi novērtēja arī augsto rezultātu – Sudraba kategoriju Latvijas Ilgtspējas indeksā -  un titula Drošākais Latvijas pasažieru pārvadātājs 2012 iegūšanu, kā arī veselīga dzīvesveida un sportisko aktivitāšu atbalstīšanu darbiniekiem. Audita laikā tā veicējiem bija radušies daži novērojumi un ieteikumi darba uzlabošanai, par kuriem uzņēmuma vadība tika informēta noslēguma sarunā.

Integrētās vadības sistēmas ieviešana un darba organizācija atbilstoši sertifikātu prasībām nav pašvaldības SIA "Ventspils reiss” pašmērķis, bet priekšnosacījums, lai radītu efektīvu uzņēmuma vadības moduli, kur kvalitātes, vides jautājumiem un darba drošības un arodveselības prasībām tiek pievērsta ļoti liela vērība. Ieviešot integrēto vadības sistēmu, pašvaldības SIA "Ventspils reiss” sevi pieteicis kā uzņēmums, kurā domā par ilgtspējīgu attīstību, regulāri pilnveidojot savu darbību un uzlabojot gan darba apstākļus, gan apkalpošanas kvalitāti. 2012. un 2013.gadā dažādos konkursos iegūtie augstie novērtējumi tikai apstiprina izvēlētā ceļa pareizību.

Lēmumu ieviest integrētās vadības sistēmu atbilstoši starptautiskajiem standartiem, uzņēmuma vadība pieņēma 2006.gadā. Tās galvenais mērķis -  uzlabot un nepārtraukti pilnveidot sniegtos pakalpojumus pasažieru pārvadājumu jomā.

Pirmoreiz starptautiski atzītos sertifikātus uzņēmums saņēma 2008.gadā, un atkārtots resertifikācijas audits notika  2011.gadā. Savukārt periodiskie auditi un uzņēmuma iekšējie auditi notiek ik gadu.

 

Veselīgs dzīvesveids – pamats kvalitatīvam darbam

Pašvaldības SIA „Ventspils reiss” jau vairākus gadus pozicionē savi kā sociāli atbildīgs uzņēmums, kas ne tikai sniedz kvalitatīvus pakalpojumus pasažieru pārvadājumu jomā, bet  popularizē un atbalsta veselīgu dzīvesveidu, jo vispārzināma patiesība vēsta ,  ka „veselā miesā – vesels gars”, kas savukārt  vērtējams kā pamats kvalitatīvam darbam. Tāpēc uzņēmumam ir svarīgi, lai strādājošie ne tikai pēc labākās sirdsapziņas veiktu savus darba pienākumus, bet arī dzīvotu veselīgi.

Pirms dažiem gadiem, kad valstī vēl nebija iestājusies ekonomiskā krīze, uzņēmumā jau bija ieviesta tā dēvētā nesmēķētāju piemaksa, kura pašlaik, sākoties ekonomiskajai augšupejai, atkal atjaunota. Tā ir laba motivācija padomāt, vai vērts ievilkt dūmu… un, tēlaini izsakoties, izkūpināt naudu skurstenī. Varbūt labāk nošaut divus zaķus uzreiz – taupīt savu veselību un vēl papildus naudiņu saņemt?

Veselīgs dzīvesveids nav iedomājams bez fiziskām aktivitātēm, tāpēc  uzņēmumā ciena tos, kas regulāri nodarbojas ar sportu. Mūsu komanda regulāri piedalās Latvijas Pasažieru pārvadātāju asociācijas organizētajā veselības spartakiādē, un 2012.gadā kopīgiem spēkiem tika izcīnīta pirmā vieta. Tāpēc šogad  spartakiāde Ventspilī organizēs „Ventspils reiss” . Līdzīgs pasākums notika 2005.gadā, un toreiz tas pulcēja rekordlielu dalībnieku skaitu – vairāk nekā 2000.  Tā kā Ventspils ir pilsēta, kas daudzus pievelk kā magnēts, arī šogad ceram, ka kolēģi būs aktīvi un dalībnieku būs daudz.

Jau trīs gadus piedalāmies Nordea Rīga starptautiskajā maratonā un Ventspils Piedzīvojuma parka pusmaratonā. Nordea maratons šogad aizvadīts īpaši patīkami, jo pirms dažām dienām uzzinājām, ka rezultātu tabulās ieviesušās kļūdas un mūsu komanda no iepriekš paziņotās godpilnās trešās vietās paceļas uz pirmo! Mūsējiem trīs reiz – Urrā! Urrā! Urrā!

Veiksmīgi startē ne tikai komanda, bet arī darbinieki individuāli. Ginta Rassa  savā vecuma grupā bija pirmā skrējienā apkārt Būšnieku ezeram, bet Andris Otto un Aigars Blumbergs palīdzējuši basketbola un volejbola komandām izcīnīt godalgotas vietas.

Andrim izdevies spēlēt pat divu komandu sastāvā, un ar viņa palīdzību „Baltijas Ekspresis” izcīnījis 2.vietu Ventspils pilsētas basketbola čempionātā, kā arī Rietumu līgā 1.vietu. Spēlējot „Baltijas Tranzīta serviss” komandā, uzrādītais sniegums vēl augstāks – izcīnīta 1.vieta Latvijas dubultamatieru līgas Elites grupā.

Ar volejbolu uzņēmumam ir īpašas attiecības, jo Latvijas Pasažieru pārvadātāju asociācijas veselības spartakiādē ir tāds sporta veids kā volejteniss, kurā nepieciešamas  prasmes  spēlēt gan volejbolu, gan tenisu. Tāpēc nav jābrīnās, ka uzņēmuma atbalstu transporta pakalpojumu veidā saņēma volejbola klubs „Ventspils”, kurā spēlē arī Aigars. Aprīļa nogalē izcīnīts Latvijas volejbola čempionāta 1. līgas čempionu tituls – tas ir līdz šim nozīmīgākais panākums kluba pastāvēšanas vēsturē.

Pēdējās izmaiņas: Otrdiena, 18 jūnijs 2013 15:05
 

Uzmanību – ceļa remonti

Sākoties vasarai, pasažieriem nāksies samierināties ar neērtībām, ko rada ceļu remonti. „Latvijas Valsts ceļu” Komunikācijas daļas vadītājs Mārtiņš Dambergs,  komentējot Latvijas ceļu stāvokli, pavasarī norādīja, ka 2012.gadā gandrīz 50% autoceļu ar melno segumu un 40% autoceļu ar grants segumu bija klasificējami kā sliktā un ļoti sliktā stāvoklī esoši, un tiem ir nepieciešama rekonstrukcija. Tāpēc par remontiem vajadzētu priecāties, ja vien to dēļ nebūtu satiksmes ierobežojumu.

Pašvaldības SIA „Ventspils reiss” apkalpotajos maršrutos apjomīgi remontdarbi notiek uz ceļa A10, un tāpēc maršrutos Ventspils – Rīga, Rīga – Ventspils un Ventspils – Jelgava, Jelgava - Ventspils iespējama reisu kavēšanās  robežās no 10 līdz 20 minūtēm.

Atvainojamies par sagādātajām neērtībām un lūdzam pasažierus plānot braucienus laicīgi, rēķinoties ar iespējamo kavēšanos

Pēdējās izmaiņas: Ceturtdiena, 13 jūnijs 2013 14:30
 

Jaunumi starppilsētu autobusu maršrutā Rīga - Ventspils

Pārventas iedzīvotājus, kas vakara stundās  iebrauks Ventspilī no Rīgas, sagaida jaunumi.  Sākot no 2013.gada 10.jūnija, iebraucot Ventspilī,  paredzēts mainīt kursēšanas ceļu reisiem, kas atiet no Rīgas autoostas plkst.18:10; 18:30; 19:00; 19:30; 20:20; 21:10. Turpmāk minētie reisi kursēs caur Pārventas centru un tiem paredzētas šādas pieturas:

Tārgales ielā - „Veikals „TOP””, „Embūtes iela”;

Talsu ielā - pietura „Viesnīca „Vilnis””;

Uzvaras ielā - pietura „Kustes dārzs”.

 


55 lapa no 62

Reklāmkarogs

Tuvākie autobusu reisi no Ventspils autoostas

2.Perons

3.Perons

4.Perons

5.Perons