Ventspils reiss, PSIA

  • Palielinātais fonta izmērs
  • Noklusētais fonta izmērs
  • Samazinātais fonta izmērs

Tuvojas svētki - Autotransporta darbinieku diena

29.septembrī plkst.10.00 - pašvaldības SIA „Ventspils reiss” autobusu vadītāju Profesionālās meistarības konkursa noslēgums un iedzīvotāju informācijas diena

29.septembrī plkst.10.00-pašvaldības SIA„Ventspils reiss” bāzes teritorijā, Robežu ielā 7, notiks autobusu vadītāju Profesionālās meistarības konkursa noslēguma kārta, kas veltīta Autotransporta darbinieku dienai un kurā piedalīsies ne tikai „Ventspils reisa” labākie šoferi, bet arī viesi no citiem pasažieru pārvadātāju uzņēmumiem. Pasākuma ietvaros paredzēta arī iedzīvotāju informācijas diena.

Konkursa mērķis ir uzlabot pasažieru apkalpošanas kultūru, celt autobusu vadītāju profesijas prestižu un papildināt autobusu vadītāju zināšanas Ceļu satiksmes noteikumos, pasažieru pārvadāšanas noteikumos un citās, ar tiešo darbu saistītās jomās. Uzrādot labus rezultātus, autobusu vadītājiem iespējams saņemt gan balvas, gan piemaksu par augstu profesionālo meistarību. Lai objektīvāk izvērtētu rezultātus, konkurss  tiek organizēts vairākās kārtās, un profesionālākie pašvaldības SIA „Ventspils reiss” autobusu vadītāji jau zināmi. Tagad jānoskaidro, kurš no viņiem ir vislabākais un jāsalīdzina sevi ar citu pasažieru  pārvadātāju uzņēmumu pārstāvjiem.

Svētku programmā paredzēti divi veiklības braucieni - viens ar MERCEDES BENZ – 303, kas ikdienā pārvadā pasažierus pa Ventspils rajona ceļiem, bet otrs -  pēc izvēles ar lielas ietilpības tālsatiksmes, tūrisma vai pilsētas autobusu. Veiklības braucienos autobusu vadītājam jāveic elementi, ar kuriem profesionāls šoferis sastopas ikdienā: šķēršļu apbraukšana, autobusu gabarītu ievērošana, iebraukšana boksā uz remonta bedres utt. Jau vairākus gadus jāizpilda elements, kas pārņemts no vācu kompānijas SETRA paraugdemonstrējumiem un kas ir gan pietiekami sarežģīts izpildīšanai, gan vizuāli visinteresantākais skatītājiem.

Profesionālās meistarības konkursa ietvaros pašvaldības SIA „Ventspils reiss” jau vairākus gadus veiksmīgi sadarbojas ar Ventspils pilsētas skolām – gan organizējot  radošo darbu konkursus, gan citu projektu ietvaros, piemēram, piedāvājot jauniešiem prakses vietas vai arī ļaujot noskaidrot, ko nozīmē brīvprātīgo darbs. Šogad uz sadarbību aicināti Ventspils jaunrades nama fotopulciņa dalībnieki, un iesūtāmo darbu tematika ir „Par vedējiem un braucējiem”. Ar labākajiem darbiem varēs iepazīties pašvaldības SIA „Ventspils reiss” administrācijas telpās izvietotajā izstādē.

Klātesošajiem viesiem un konkursa dalībniekiem būs iespēja doties arī nelielā ekskursijā pa pilsētu profesionāla gida pavadībā, kā arī aplūkot izstādi „Par vedējiem, braucējiem un citiem…” un ieklausīties izstādes veidotāju komentāros.

Pasažieru pārvadājumus pašvaldības SIA „Ventspils reiss” veic jau 15 gadus. Pēdējo divu gadu laikā atjaunota liela daļa autoparka, pastiprināta uzmanība tiek pievērsta pasažieru apkalpošanas kultūras uzlabošanai, drošai un ekonomiskai braukšani, kā arī darbinieku mūžizglītībai. Tāpēc Profesionālās meistarības konkurss ir nozīmīgs papildinājums ikdienas darbam.

Pēdējās izmaiņas: Piektdiena, 28 septembris 2012 10:51
 

Nāk rudentiņis....

 

Septembra mēnesis jau otrajā pusē, un vasaras sezona tuvojas noslēgumam. Atgādinām, ka pārmaiņas gaidāmas ne tikai dabā, bet arī Ventspils autobusu maršrutos un kustību grafikos.

Kā jau ierasts, līdz ar Zilā karoga nolaišanu, kas simbolizē pludmales sezonas beigas, paredzētas izmaiņas tajos pilsētas autobusu maršrutos, kas brauc jūrmalas virzienā. No šodienas, 17.septembra, maršruta autobuss Nr.20 vairs nekursēs līdz molam. Pārtraukti arī visi papildus reisi gan maršrutā Nr.10, gan Nr.20. Esiet uzmanīgi un negaidiet autobusu veltīgi.

No 17.septembra izmaiņas skar arī novada iedzīvotājus, jo pašvaldības SIA „Ventspils reiss” pārtrauc pakalpojuma sniegšanu Ventspils novada maršrutos. Turpmāk tos veiks cits pārvadātājs.

Vēl oktobra mēnesī ierastajos laikos iedzīvotāji varēs aizbraukt uz Akmeņdzirām un dārzkopības kooperatīvu „Kurzeme”, kā arī uz Laivu bāzi un Briežu dārzu. Aicinām visus izmantot iespēju atvasaras dienas pavadīt aktīvi un izbaudīt tās.

Pēdējās izmaiņas: Pirmdiena, 17 septembris 2012 08:45
 

Tiek atcelti papildus reisi uz Dienvidu molu

Vasaras sezona tuvojas nobeigumam – saule spīd retāk, arī ūdens temperatūra jūrā pazeminās. Savus brīvos brīžus droši vien biežāk pavadīsim telpās un uz pludmali dosimies arvien retāk, tāpēc pašvaldības SIA „Ventspils reiss” informē, ka no 2012.gada 3.septembra  tiek atcelti papildus reisi uz molu autobusu maršrutā Nr.20.

Uz tikšanos nākamajā sezonā!

 

Izmaiņas autobusu kustībā no 29.augusta

No 29.augusta Dzintaru un Embūtes ielu remonta laikā sabiedriskā transporta pasažieriem diemžēl būs jāsamierinās ar dažām neērtībām.

1.Pilsētas virzienā autobusi kursēs pa Dzintaru, Saldus, Muitas un Uzvaras ielām.

2.Remontdarbu laikā netiks apkalpota pietura „Kustes dārzs”. Tā tiks pārcelta Uzvaras ielā pirms viadukta.

3.Dzintaru – Lidotāju ielas krustojuma tuvumā esošās autobusu pieturas tiks pārvietotas pie Saldus ielas.

4.Tā kā satiksme pa pārvadu tiks regulēta ar luksoforiem, iespējama autobusu kavēšanās.

Atvainojamies par sagādātājām neērtībām un aicinām plānot braucienus savlaicīgi, lai neparedzēta kavēšanās neradītu nepatīkamus mirkļus.

 

Autobusu vadītāji apliecina savu profesionalitāti

28.augustā pašvaldības SIA „Ventspils reiss”  autobusu vadītāju profesionālās meistarības konkursa 1. kārta

Lai patstāvīgi uzlabotu pasažieru apkalpošanas kultūru, kā arī celtu autobusu vadītāju profesijas prestižu un papildinātu autobusu vadītāju zināšanas ceļu satiksmes noteikumos, pasažieru pārvadāšanas noteikumos un citās, ar tiešo darbu saistītās jomās, 28.augustā pašvaldības SIA „Ventspils reiss” rīko autobusu vadītāju Profesionālās meistarības konkursa 1. kārtu.

Konkursa programmā paredzēta gan autobusu vadīšanas praktisko iemaņu, gan ceļu satiksmes noteikumu zināšanu pārbaude. Praktiskajā konkursa daļā autobusu vadītāji veic elementus, ar kuriem profesionāls šoferis sastopas ikdienā: šķēršļu apbraukšana, autobusu gabarītu ievērošana, iebraukšana boksā uz remonta bedres, piebraukšana pie pieturas, apgriešanās braukšanai pretējā virzienā ierobežotā teritorijā u.tml.. Katram autobusa vadītājam teorētiskajā pārbaudē jākārto CSDD tests. Uzrādot labus rezultātus, autobusu vadītājiem iespējams saņemt gan balvas, gan piemaksu par augstu profesionālo meistarību.

Konkursu nu jau var uzskatīt par tradicionālu, jo uzņēmumā tas notiek sesto gadu.    Pieredze liecina, ka ar katru gadu rezultātiem ir tendence uzlaboties, kā arī ir tādi autobusa vadītāji, kas visu laiku spējuši uzrādīt pārliecinoši labākos rezultātus.   Līdzīgu pasākumu pirmsākumi meklējami vēl senākā pagātnē – 20.gs.50.-60.gados, kad piedalīšanās tajos bija prestiža lieta. Mūsdienās šāda veida konkursi notiek arī citviet pasaulē, piemēram, SETRAS organizētais čempionāts autobusu vadīšanā un ekonomiskā braukšanā. Atjaunojot šo tradīciju Latvijā, pašvaldības SIA „Ventspils reiss” popularizē ideju par nepieciešamību atjaunot Autotransporta darbinieku dienu, kas pirmoreiz atzīmēta pirms vairāk nekā 35 gadiem un ko šodien atzīmē ne tikai pie mums, Latvijā, bet arī Lietuvā, Baltkrievijā, Ukrainā un Krievijā. Ļoti iespējams, ka pavisam drīz līdzās Skolotāju, Medicīnas un citu nozaru darbinieku svētkiem, būs arī Autotransporta darbinieku diena.

Pašvaldības SIA „Ventspils reiss” veic pasažieru pārvadājumus jau 15 gadus, veiksmīgi turpinot darbu, ko pirms 65 gadiem iesāka Ventspils ATU – 6, pēc tam „Ventspils auto”. Uzņēmumā strādā vairāk nekā 150 strādājošo, no kuriem 83 ir tieši autobusu vadītāji.

 


54 lapa no 56

Tuvākie autobusu reisi no Ventspils autoostas

2.Perons

3.Perons

4.Perons

5.Perons