Ventspils reiss, PSIA

  • Palielinātais fonta izmērs
  • Noklusētais fonta izmērs
  • Samazinātais fonta izmērs

Veselīgs dzīvesveids – pamats kvalitatīvam darbam

Pašvaldības SIA „Ventspils reiss” jau vairākus gadus pozicionē savi kā sociāli atbildīgs uzņēmums, kas ne tikai sniedz kvalitatīvus pakalpojumus pasažieru pārvadājumu jomā, bet  popularizē un atbalsta veselīgu dzīvesveidu, jo vispārzināma patiesība vēsta ,  ka „veselā miesā – vesels gars”, kas savukārt  vērtējams kā pamats kvalitatīvam darbam. Tāpēc uzņēmumam ir svarīgi, lai strādājošie ne tikai pēc labākās sirdsapziņas veiktu savus darba pienākumus, bet arī dzīvotu veselīgi.

Pirms dažiem gadiem, kad valstī vēl nebija iestājusies ekonomiskā krīze, uzņēmumā jau bija ieviesta tā dēvētā nesmēķētāju piemaksa, kura pašlaik, sākoties ekonomiskajai augšupejai, atkal atjaunota. Tā ir laba motivācija padomāt, vai vērts ievilkt dūmu… un, tēlaini izsakoties, izkūpināt naudu skurstenī. Varbūt labāk nošaut divus zaķus uzreiz – taupīt savu veselību un vēl papildus naudiņu saņemt?

Veselīgs dzīvesveids nav iedomājams bez fiziskām aktivitātēm, tāpēc  uzņēmumā ciena tos, kas regulāri nodarbojas ar sportu. Mūsu komanda regulāri piedalās Latvijas Pasažieru pārvadātāju asociācijas organizētajā veselības spartakiādē, un 2012.gadā kopīgiem spēkiem tika izcīnīta pirmā vieta. Tāpēc šogad  spartakiāde Ventspilī organizēs „Ventspils reiss” . Līdzīgs pasākums notika 2005.gadā, un toreiz tas pulcēja rekordlielu dalībnieku skaitu – vairāk nekā 2000.  Tā kā Ventspils ir pilsēta, kas daudzus pievelk kā magnēts, arī šogad ceram, ka kolēģi būs aktīvi un dalībnieku būs daudz.

Jau trīs gadus piedalāmies Nordea Rīga starptautiskajā maratonā un Ventspils Piedzīvojuma parka pusmaratonā. Nordea maratons šogad aizvadīts īpaši patīkami, jo pirms dažām dienām uzzinājām, ka rezultātu tabulās ieviesušās kļūdas un mūsu komanda no iepriekš paziņotās godpilnās trešās vietās paceļas uz pirmo! Mūsējiem trīs reiz – Urrā! Urrā! Urrā!

Veiksmīgi startē ne tikai komanda, bet arī darbinieki individuāli. Ginta Rassa  savā vecuma grupā bija pirmā skrējienā apkārt Būšnieku ezeram, bet Andris Otto un Aigars Blumbergs palīdzējuši basketbola un volejbola komandām izcīnīt godalgotas vietas.

Andrim izdevies spēlēt pat divu komandu sastāvā, un ar viņa palīdzību „Baltijas Ekspresis” izcīnījis 2.vietu Ventspils pilsētas basketbola čempionātā, kā arī Rietumu līgā 1.vietu. Spēlējot „Baltijas Tranzīta serviss” komandā, uzrādītais sniegums vēl augstāks – izcīnīta 1.vieta Latvijas dubultamatieru līgas Elites grupā.

Ar volejbolu uzņēmumam ir īpašas attiecības, jo Latvijas Pasažieru pārvadātāju asociācijas veselības spartakiādē ir tāds sporta veids kā volejteniss, kurā nepieciešamas  prasmes  spēlēt gan volejbolu, gan tenisu. Tāpēc nav jābrīnās, ka uzņēmuma atbalstu transporta pakalpojumu veidā saņēma volejbola klubs „Ventspils”, kurā spēlē arī Aigars. Aprīļa nogalē izcīnīts Latvijas volejbola čempionāta 1. līgas čempionu tituls – tas ir līdz šim nozīmīgākais panākums kluba pastāvēšanas vēsturē.

Pēdējās izmaiņas: Otrdiena, 18 jūnijs 2013 15:05
 

Uzmanību – ceļa remonti

Sākoties vasarai, pasažieriem nāksies samierināties ar neērtībām, ko rada ceļu remonti. „Latvijas Valsts ceļu” Komunikācijas daļas vadītājs Mārtiņš Dambergs,  komentējot Latvijas ceļu stāvokli, pavasarī norādīja, ka 2012.gadā gandrīz 50% autoceļu ar melno segumu un 40% autoceļu ar grants segumu bija klasificējami kā sliktā un ļoti sliktā stāvoklī esoši, un tiem ir nepieciešama rekonstrukcija. Tāpēc par remontiem vajadzētu priecāties, ja vien to dēļ nebūtu satiksmes ierobežojumu.

Pašvaldības SIA „Ventspils reiss” apkalpotajos maršrutos apjomīgi remontdarbi notiek uz ceļa A10, un tāpēc maršrutos Ventspils – Rīga, Rīga – Ventspils un Ventspils – Jelgava, Jelgava - Ventspils iespējama reisu kavēšanās  robežās no 10 līdz 20 minūtēm.

Atvainojamies par sagādātajām neērtībām un lūdzam pasažierus plānot braucienus laicīgi, rēķinoties ar iespējamo kavēšanos

Pēdējās izmaiņas: Ceturtdiena, 13 jūnijs 2013 14:30
 

Jaunumi starppilsētu autobusu maršrutā Rīga - Ventspils

Pārventas iedzīvotājus, kas vakara stundās  iebrauks Ventspilī no Rīgas, sagaida jaunumi.  Sākot no 2013.gada 10.jūnija, iebraucot Ventspilī,  paredzēts mainīt kursēšanas ceļu reisiem, kas atiet no Rīgas autoostas plkst.18:10; 18:30; 19:00; 19:30; 20:20; 21:10. Turpmāk minētie reisi kursēs caur Pārventas centru un tiem paredzētas šādas pieturas:

Tārgales ielā - „Veikals „TOP””, „Embūtes iela”;

Talsu ielā - pietura „Viesnīca „Vilnis””;

Uzvaras ielā - pietura „Kustes dārzs”.

 

Jaunumi

Par izmaiņām sabiedriskā transporta kustībā

1.jūnijā laika posmā no plkst.11.15 līdz plkst. 12.00, Bērnu svētku gājiena laikā, būs izmaiņas sabiedriskā transporta kustībā.

Maršrutu autobusi no centra virzienā uz Inženieru ielu kursēs pa Jūras un Vasarnīcu ielu, un nebūs iespējams apkalpot pieturas „Mego” un „Bērnu pilsētiņa”. Atpakaļ uz centru autobuss kursēs pa Saules, Pāvila un Kuldīgas ielu, tādējādi nebūs iespējams apkalpot pieturas „Vakara vidusskola”  un „Dzintarjūra”.

Maršrutā Nr.1 autobuss no centra virzienā uz Tārgali kursēs pa Jūras un Aleksandra ielu.

Maršrutā Nr.4 autobuss no centra virzienā uz „Selgu” kursēs pa Jūras un Aleksandra ielu, pēc tam pa Lielo prospektu līdz Kuldīgas ielai un pēc tam tālāk pa maršrutu.

Sākot no 1.jūnija, maršrutos Nr.10 un Nr.20 būs papildus reisi, kas atvieglos iedzīvotāju nokļūšanu līdz pludmalei. Maršruts Nr. 20 tiek pagarināts līdz Dienvidu molam. Sīkāka informācija par autobusu kustības laikiem papildus tiks izvietota autobusu pieturās, kā arī to var uzzināt, zvanot Pārvadājumu daļai pa tālruni 63622422.

Novēlam visiem patīkamus braucienus!

 

Pašvaldības SIA „Ventspils reiss” turpina plānveida autobusu parka atjaunošanu

2013.gada 1.jūnijā plkst.11:00 stāvlaukumā pie Bērnu pilsētiņas pašvaldības SIA „Ventspils reiss” nodos pasažieru rīcībā 3 jaunus autobusus.

Turpinot plānveida autobusu parka atjaunošanu, uzņēmums iegādājies 3 jaunus MERCEDES BENZ autobusus: 1 mazas un 1 lielas ietilpības pilsētas autobusu un 1 mazas ietilpības tālsatiksmes autobusu.

Patīkamas sajūtas, protams, raisa jebkurš jaunums, tomēr īpašs ir prieks par lielo pilsētas autobusu, kas, tāpat kā 2012. gadā iegādātais, ir zemās grīdas autobuss, un aprīkots tā, lai atvieglotu pārvietošanās iespējas cilvēkiem ar īpašām vajadzībām un vecākiem ar bērnu ratiņiem.

Pirmoreiz eksperimentālā kārtā mazas ietilpības zemās grīdas autobuss pilsētas maršrutos sāka kursēt 2010.gadā, un pašlaik pilsētas maršrutos kursē 13 šādi autobusi. Kā liecina pasažieru atsauksmes, pakalpojums ir pieprasīts. Tā kā uzņēmuma rīcībā vēl nav tik daudz zemās grīdas autobusu, lai varētu apkalpot visus reisus un maršrutus, pašlaik tie vispirms norīkoti tajos maršrutos, kuros pasažieriem iespējams izmantot visas braukšanas maksas atlaides un mēnešbiļetes.

Pirmoreiz pašvaldība SIA „Ventspils reiss” autobusu parka atjaunošana notika 2000. gadā, kad pilnībā visi transporta līdzekļi tika nomainīti uz jauniem, komfortabliem „Mercedes - Benz ” autobusiem. Daļēja autobusu parka atjaunošana notika 2005.gadā un pēc neliela pārtraukuma tika atsākta 2009.

 

 

 

 

Pēdējās izmaiņas: Ceturtdiena, 06 jūnijs 2013 15:42
 

"Ventspils reisam" trīs izcili sasniegumi

Pašvaldības SIA „Ventspils reiss”, iegūstot Ilgtspējas indeksa Sudraba kategoriju un Labklājības ministrijas atzinību kā ģimenei draudzīgs komersants,  vēlreiz apliecinājis, ka uzņēmums strādā veiksmīgi un atbildīgi.  Iegūtais augstais novērtējums ir garants tam, ka arī turpmāk tiks sniegti augstākajām kvalitātes prasībām atbilstoši pakalpojumi, kā arī tiks nodrošinātas darba vietas un sociālās garantijas strādājošiem. Labklājības ministrijas atzinība savukārt apstiprina to, ka „Ventspils reiss” darbojas atbilstoši pašvaldības mērķiem un ir daļa no pilsētas, kas prezentē sevi kā ģimenei draudzīgu.

Pašvaldības SIA „Ventspils reiss” jau vairākus gadus mērķtiecīgi strādā, lai nodrošinātu sniegtā pakalpojuma kvalitātes atbilstību augstākajiem standartiem. Ieviešot integrētās vadības sistēmu, pašvaldības SIA "Ventspils reiss” jau 2008.gadā sevi pieteica kā uzņēmums, kurā domā par ilgtspējīgu attīstību. Par to, ka attīstība turpinās, liecina arī citi augsti novērtējumi - 2012.gadā uzņēmuma vadība iekļauta 184 Latvijas uzņēmumu efektīvāko uzņēmumu vadītāju topā, uzņēmums atzīts par drošāko pasažieru pārvadātāju valstī un par otru drošāko autoparku Latvijā.

Tas, ka pašvaldības SIA „Ventspils reiss” pēdējo divu laikā saņēmis vairākus izcilus vērtējumus par paveikto, ir visu līmeņu vadības, īpaši augstākās vadības, nopelns, kas pratusi sekmīgi vadīt uzņēmumu arī ekonomiskās krīzes laikā.

Ilgtspējas indekss radīts, lai rosinātu uzņēmējus būt sociāli atbildīgiem, dalīties pozitīvo darbu pieredzē un saņemt objektīvu un neatkarīgu sava darba novērtējumu, ko iespējams izmantot attīstības plānošanai. Uzņēmu tas vienlaikus gan attīsta, gan pārbauda, gan palīdz sakārtot. Tā piešķiršanu, pamatojoties uz starptautiski atzītu metodoloģiju, izvērtē kompetentu ekspertu padome. Biznesa prakse tika vērtēta piecās būtiskās darbības jomās –stratēģija (darbības plānošana ilgtermiņā), tirgus attiecības (atklātība un atbildība pret klientiem), darba vide (personāla politika), vide (uzņēmuma ietekme uz apkārtējo vidi) un sabiedrība (veselības veicināšanas pasākumi, sadarbība ar vietējo kopienu).

Ilgtspējas indeksa noteikšanas iniciatori ir Latvijas darba devēju konfederācija, Latvijas Brīvo arodbiedrību savienība un  Korporatīvās ilgtspējas un atbildības institūts. Šogad vidējais lgtspējas indeksass Latvijā ir  66.4%. „Ventspils reisa” rezultāts kopumā ir augstāks par vidējo – 73.9%. Organizatori īpaši atzinīgi vērtēja faktu, ka uzņēmuma autobusu vadītājiem tiek organizēts Profesionālās meistarības konkurss (sākot no 2007.gada), testēšana ceļu satiksmes noteikumu pārzināšanā, kā arī drošas un ekonomiskas braukšanas apmācības.

Veidojot uzņēmumu topus ļoti bieži galvenie kritēriji ir mārketinga, atpazīstamības vai apgrozījuma rādītāji, tādējādi orientējoties tikai uz rezultātu. Ilgtspējas indekss vērtē to, kas praktiski uzņēmumā notiek. Kā  noslēguma pasākumā atzina LDDK priekšsēdētāja L.Meņģelsone „ ilgtspējas indeksa dalībnieki parādīja, kas veido  Latvijas biznesa eliti”.

Latvijā Ilgtspējas indeksu nosaka jau ceturto gadu, dalība tajā ir brīvprātīga, bez maksas un pieejam jebkuram Latvijā reģistrētam uzņēmumam, kuram nav nodokļu parādu.

 

Trešais panākums saistīts ar veselīga dzīves veida veicināšanu un atbalstu sportiskām aktivitātēm. „Ventspils reiss” komanda izcīnījusi 3.vietu Lattelcom komandu kausā starptautiskajā Nordea Rīga maratonā. Ar uzņēmuma atbalstu, komanda un darbinieki individuāli  regulāri piedalās dažādos veselību veicinošos un sportiskos pasākumos, uzrādot augstus rezultātus gan individuālajā, gan komandu vērtējumā.

Pēdējās izmaiņas: Pirmdiena, 27 maijs 2013 20:13
 


54 lapa no 60

Reklāmkarogs

Tuvākie autobusu reisi no Ventspils autoostas

2.Perons

3.Perons

4.Perons

5.Perons