Ventspils reiss, PSIA

  • Palielinātais fonta izmērs
  • Noklusētais fonta izmērs
  • Samazinātais fonta izmērs

Kas jāzina sabiedriskā transporta pasažieriem

Pašvaldības SIA „Ventspils reiss” darbiniekiem bieži nākas novērot situācijas, kas apliecina – daudzi pasažieri neizprot, ka arī viņiem jāievēro daži nosacījumi un nedaudz jāorientējas Ceļu satiksmes noteikumos.

Jāatceras, ka vienīgais dokuments, kas apliecina tiesības pārvietoties sabiedriskajā transportā, ir braukšanas biļete. Tiem, kas par braucienu maksā pilnu braukšanas maksu, tas nav jaunums, bet pasažieriem, kas izmanto braukšanas maksas atlaides, no autobusa vadītāja obligāti jāsaņem tā dēvētā „nulles biļete”. Kopā ar to kontrolierim jāuzrāda dokuments, kas apliecina tiesības izmantot šīs atlaides. Arī tiem, kas iegādājas mēnešbiļetes ar atlaidēm, līdzi jābūt personu apliecinošam dokumentam.

Iepriekš minētā „nulles” biļete pienākas arī bērniem vecumā līdz trim gadiem ieskaitot. Lai nerastos konfliktsi, ja bērns ir augumā garāks, arī nepieciešams kāds dokuments, kas apliecina bērna vecumu.

Nav pamata būt neapmierinātiem, ja autobusa vadītājs lūdz uzrādīt dokumentus -  tās ir ne tikai viņa tiesības, bet arī pienākums.

Apkopjot autobusu (galvenokārt „”mikriņu”), vadītāju pieredzi, noskaidrots - viena no izplatītākajām konfliktsituācijām rodas, ja nav bijis iespējams apturēt  transporta līdzekli tur, kur pasažieris vēlējies.

Šāda vēlme jāpauž savlaicīgi. Ja vēlaties iekāpt,  jāstāv labi pārredzamā vietā un roka jāpaceļ laikus. Savukārt, ja gribat izkāpt, vēlēšanos izsakiet skaļi un laicīgi, lai nebūtu strauji jābremzē. Jāatceras, ka autobusa vadītājam jāievēro Ceļu satiksmes noteikumi, tāpēc nevar apturēt autobusu tur, kur tas nav atļauts. Piemēram, pie jaunās poliklīnikas, kur brauktuve ir šaura, tās vidū ir drošības saliņas, tāpēc stāvošu transporta līdzekli nevar apdzīt. Diemžēl šajā Raiņa ielas posmā tuvākā iespējamā pieturvieta ir autobusu pietura „Raiņa iela”. Līdzīgi tas ir Lielajā prospektā pie krustojuma ar Mežu ielu, Inženieru ielā pie slimnīcas, uzbraucot un nobraucot no tilta, kā arī uz un zem dzelzceļa viadukta.

Maršruts Nr.22 pilsētā ir ļoti populārs. Tā galvenais uzdevums ir nodrošināt pēc iespējas ātrāku un ērtāku pārvietošanos no Inženieru ielas līdz Celtnieku ielai. Tāpēc šī maršruta autobusā biļetes cena ir augstāka nekā citos. Ja pasažieru skaits šajā maršrutā turpinās pieaugt tikpat strauji kā 2012.gada nogalē, tad automātiski palielināsies reisa ilgums, jo katra apstāšanās rada aizkavēšanos. Bieži autobusu vairākkārt apstādina nelielā posmā, piemēram, dzīvojamās mājas robežās. Jāapzinās, ka pasažieris ar savu rīcību var saīsināt reisu izpildes laikus, piemēram, netālu stāvošajiem apvienojoties.

Domājot par savu personisko komfortu, pasažieri bieži aizmirst, ka autobusā nepārvietojas vieni un sabiedriskais transports nav piemērojams katra individuālajām vajadzībām, kā arī to, ka autobusa vadītāja rīcība, izpildot novēlotu pasažiera prasību, var izraisīt  avārijas situāciju.

Pēdējās izmaiņas: Otrdiena, 29 janvāris 2013 12:04
 

Paziņojums par autobusa pasūtīšanu

Informācija pasažieriem

Informējam, jebkurā pašvaldības SIA „Ventspils reiss” apkalpotajā starppilsētu maršrutā iespējams pieteikt autobusu, kas speciāli aprīkots, lai atvieglotu pārvietošanos personām ar funkcionāliem traucējumiem, grūtniecēm un personām ar maziem bērniem (tai skaitā ar bērnu ratiem) un personām ratiņkrēslos.

Nepieciešamības gadījumā aprīkoto transportlīdzekli jāpiesaka ne vēlāk kā 72 stundas pirms plānotā brauciena pa tel.63622422.

Pēdējās izmaiņas: Ceturtdiena, 22 novembris 2012 15:47
 

Pašvaldības SIA„Ventspils reiss” rūpējas par pasažieru drošību

Pašvaldības SIA„Ventspils reiss” jau otro gadu, sākoties tumšajiem rudens mēnešiem, no 16.oktobra organizē akciju „„Ventspils reiss”  Tevi vienmēr pamanīs!”, tādējādi rūpējoties par pasažieru drošību uz ceļa un autobusu gaidīšanas laikā.

Akcijas mērķis ir mudināt pasažierus diennakts tumšajā laikā būt apdomīgiem un lietot atstarojošos elementus, lai radītu drošības sajūtu ne tikai sev, bet rūpētos arī par citiem satiksmes dalībniekiem – transporta līdzekļu vadītājiem, tajā skaitā, autobusu vadītājiem, kuri ikdienā veic pasažieru pārvadājumus.

Atstarotājus galvenokārt plānots dāvināt tiem pasažieriem, kas pārvietojas maršrutos ārpus pilsētas robežām - Nr.1, 1A, 8, 9, 11, 11A, 12, kā arī skolēnu pārvadājumos un starppilsētu maršrutos uz Liepāju un Kuldīgu. 2011.gada rudenī atstarotājus kopā ar biļeti autobusa vadītājs izsniedza pasažieriem, kas pārvietojās  novada maršrutos.

Pašvaldības SIA „Ventspils reiss” lielu uzmanību velta tam, lai ne tikai pasažieris justos droši un komfortabli, bet arī autobusa vadītājs savu ikdienas darbu varētu veikt mierīgi un bez lieka satraukuma. Regulāri tiek organizētas apmācības ceļu satiksmes noteikumos, jau sesto gadu notiek autobusu vadītāju Profesionālās meistarības konkurss, kas ir laba iespējams apliecināt savas praktiskās braukšanas iemaņas. Tomēr ikdienā jāatceras, ka par drošību atbild ikviens satiksmes dalībnieks, tajā skaitā arī pasažieris.

Tāpēc svarīgi atcerēties - sabiedrisko transporta līdzekli jāgaida tikai uz iekāpšanas laukumiem, bet ja to nav – uz ietves vai nomales. Braukšanas laikā aizliegts sarunāties ar autobusa vadītāju un diennakts tumšajā laikā, protams, noteikti jānēsā atstarotājs.

Kopumā Valsts policijas apkopotie statistikas dati par situāciju uz Latvijas ceļiem liecina, ka satiksmes negadījumos iesaistīto gājēju skaitam ir tendence samazināties, tāpēc lepojamies, ka arī pašvaldības SIA “Ventspils reiss” var dot ieguldījumu šīs situācijas uzlabošanā.

Pēdējās izmaiņas: Piektdiena, 12 oktobris 2012 10:17
 

Aizvadīti profesionālie svētki

Autotransporta nozares darbinieki aizvadījuši profesionālos svētkus – Autotransporta darbinieku dienu

Autotransporta nozares darbinieki aizvadījuši profesionālos svētkus -Autotransporta darbinieku dienu. Tāpēc sestdien, 29.septembrī, pašvaldības SIA „Ventspils reiss” bāzes teritorijā Robežu ielā 7  notika autobusu vadītāju Profesionālās meistarības konkurss un iedzīvotāju informācijas diena. Šādu konkursa mērķis ir uzlabot pasažieru apkalpošanas kultūru, popularizēt autobusa vadītāju profesiju, celt tās prestižu un pilnveidot autobusu vadītāju prasmes un iemaņas, kas saistītas ar tiešo darbu.

Šogad dalībai veiklības braucienos bija pieteikušies 19 autobusu vadītāji no 5 pasažieru pārvadātāju uzņēmumiem: „Ventspils reisa”, „Tukuma auto”, „Talsu autotransporta” Kuldīgas „Mobile - A” un Liepājas Autobusu parka, un notiekošo vēroja arī prāvs pulks līdzjutēju. Priecēja tas, ka līdzās pieredzes bagātiem autobusu vadītājiem, kuru šoferu stāžs sniedzas vairākos desmitos gadu, uz starta devās arī gados jauni autobusu vadītāji, kas šo atbildīgo darbu veic tikai dažus gadus.

Veiklības braukšanā kopvērtējumā labākie bija „Ventspils reisa” pārstāvji Gatis Grībergs, kas savu labo braukšanas prasmi apliecina jau otro gadu pēc kārtas, Uldis Reinolds un Ainārs Naudiņš, no kura tikai par vienu punktu atpalika „Talsu Autotransporta” pārstāvis Dinārs Šepte. Ceļu satiksmes noteikumu zināšanā pārliecinoši labākie bija „Ventspils reisa” pārstāvji, kuri ieņēma pirmās sešas vietas, tādējādi garantējot drošu braukšanu Ventspils pasažieriem. Vislabākās zināšanas uzrādīja pilsētas mazo autobusu  vadītājs Jānis Smolenskis. Jāatzīmē, ka „Ventspils reisa” pārstāvji savā sniegumā bija tiešām  pārliecinoši, tāpēc jāsecina, ka Profesionālās meistarības konkursam ir liela nozīme prasmju un iemaņu izkopšanā.  Lai skatītājiem un viesiem būtu iespēja ne tikai vērot sacensības, bet arī saturīgi pavadīt laiku, interesentiem tika organizēta bezmaksas ekskursija pa Ventspils pilsētu gides Ivetas Rīvānes vadībā. Jebkurš no klātesošajiem varēja iejusties autobusa pasažiera lomā un sacensību laikā, atrodoties autobusā, pavērot, kas un kā jādara patiesi profesionālam autobusu vadītājam.

Tiem, kam tuvs humors, bija iespēja pacīnīties par pārsteiguma balvu nominācijai „Interesantākais komentārs fotogrāfijai”, kā arī novērtēt Ventspils Jaunrades nama fotopulciņa (vadītājs Andris Rebhūns) dalībnieku veikumu. Konkursam kopumā tika iesniegtas 503 fotogrāfijas, tāpēc vērtēšana notika vairākās kārtās. Par labāko darbu autoriem tika atzīti Anna Semaka,  Reinis Guzlēns, Kristiāna Grikmane, Krista Kalniete, Dita Dārta Mihelsone, Kaspars Meinerts.

Notiekošo ar dziesmām un apsveikumu kartītēm visiem autobusu šoferīšiem kuplināja Ventspils 6.vidusskolas skolotājas Antra Ziemele, Ilze Šnepste un viņu skolēni, bet zīmējumos redzēto iemūžināja jaunie mākslinieki Reinis Gailītis un Artūrs Luksis.

Pašvaldības SIA „Ventspils reiss” pasažieru pārvadājumus veic jau 15 gadus, bet profesionālās meistarības konkurss tiek organizēts sesto gadu. Iesākumā tas notika tikai starp uzņēmuma autobusu vadītājiem, bet pakāpeniski par to ieinteresējušies arī kolēģi, un šogad līdzīgus konkursus jau organizēja Talsos un Tukumā.

 

 

Jubilejas gads noslēdzas

 

P SIA „Ventspils reiss” aizvada jubilejas gadu

Nedēļas nogalē, 29.septembrī, pašvaldības  SIA „Ventspils reiss” kopā ar kolēģiem no autotransporta nozares atzīmēs Autotransporta darbinieku dienu

Lai gan uzņēmuma dzimšanas diena ir martā, jubilejas gads aizsācies pērnā gada oktobrī, kad kopā ar kolēģiem no citām pasažieru pārvadātāju organizācijām atzīmēja Autotransporta darbinieku dienas 35.gadskārtu. Šā gada laikā „Ventspils reiss” pozicionējis sevi kā uzņēmums, kas rūpējas ne tikai  par pasažieriem, bet arī par citiem pilsētas iedzīvotājiem un viesiem.

„Ventspils reiss” gada notikumi

2011.gada 28.oktobris - autobusu vadītāju Profesionālās meistarības konkurss, kam ir senas tradīcijas. Līdzīgi konkursi tiek organizēti arī citās valstīs un pat pasaulē. Konkursa mērķis ir uzlabot pasažieru apkalpošanas kultūru, popularizēt autobusa vadītāju profesiju, celt tās prestižu un uzlabot autobusu vadītāju prasmes un iemaņas, kas saistītas ar tiešo darbu. 22 autobusu vadītāju konkurencē labākie braukšanā bija „Ventspils reisa” pārstāvji Gatis Grīnbergs un Ojārs Ivasks. Ceļu satiksmes noteikumu zināšanā nepārspēts palika Jānis Smolenskis.

2012.gada februāris - pašvaldības SIA „ Ventspils reiss”  un tā vadība ir starp tiem 184 uzņēmumiem, kas pārvarējuši stingros kritērijus un iekļuvuši Latvijas uzņēmumu efektīvāko vadītāju sarakstā, ko, pamatojoties uz uzņēmumu sagatavoto un iesniegto informāciju, veidoja izdevniecība „Dienas Bizness”,  „Lursoft IT” un Advokātu birojs „Rasa un Ešenvalds”. Objektīvākam vērtējumam uzņēmumus dalīja pa nozarēm. Transporta un loģistikas nozarē pašvaldības SIA „Ventspils reiss” rangu tabulā ierindojās 9.vietā, bet starp pasažieru pārvadātājiem – labākie.

Februāra mēnesis jau vairākus gadus ir laiks, kad uzņēmums sadarbojas ar Ventspils 6.vidusskolu, dodot iespēju skolēniem saprast, ko nozīmē brīvprātīgo darbs. Šogad skolēni veica pasažieru aptaujas autoostā, dažādos pilsētas un starppilsētu maršrutos, kā arī pētīja pasažieru plūsmu. Jāatzīmē, ka paveiktais darbs nebija tikai teorētisks – pamatojoties uz aptauju rezultātiem, tika veiktas izmaiņas autobusus kustības grafikos.

2012.gada marts –svinīgā pasākumā par godu „Ventspils reiss” dibināšanas 15.gadu jubilejai tiek sumināti uzņēmuma veterāni, pasniegtas godalgas labākajiem darbiniekiem. Īpašu gandarījumu sagādāja Satiksmes ministrijas atzinības raksti par mūža ieguldījumu autotransporta nozarē, ko saņēma divi pieredzes bagāti uzņēmuma darbinieki:

autobusu vadītājs  Petro Muzyka - šofera stāžs pasažieru pārvadājumos ir 45 gadi;

automehāniķis Bogdans Grigjans - pašvaldības SIA „Ventspils reiss” strādā kopš tā dibināšanas.

2012.gada jūlijs – vasaras sezona aizsākas ar jauna zemās grīdas pilsētas maršrutu autobusa iegādi un tā nodošanu pasažieru rīcībā. Gatavojoties šim notikumam, ir sagatavota dāvana iedzīvotājiem un pilsētas viesiem – izstāde par sabiedriskā transporta attīstību Ventspilī „ Par vedējiem, braucējiem un citiem…”. Jaunā autobusa prezentācijas pasākuma laikā tika dota iespēja atcerēties tos laikus, kad pa Latvija ceļiem ripoja paziki, laziki un kavziki…

Jūlijs tradicionāli ir mēnesis, kad Latvijas pasažieru pārvadātāji pulcējas kopīgai sportošanai, tāpēc bija jāpošas uz Ādažiem, kur notika Latvijas Pasažieru pārvadātāju asociācijas 16.sporta spēles. Lai arī laika apstākļi bija nelabvēlīgi, kopējās pūles vainagojās panākumiem, un izcīnīta 1.vieta. Tāpēc 2013.gada vasarā Latvijas pasažieru pārvadātāju sporta komandas Ventspilī uzņems „Ventspils reiss”. Uzņēmumam jau ir pieredze šāda veida pasākumu rīkošanā, jo arī 2005.gadā 33 komandas ar vairāk nekā 2000 dalībniekiem apmeklēja mūsu pilsētu. Tā kā interese par iespējām pavadīt divas dienas aktīvi atpūšoties, iepazīstot pilsētu un izmantojot tās  iespējas, ko labai atpūtai piedāvā Ventspilī,  ir liela, paredzams, ka interesentu būs daudz.

2012.gada septembris – kad saprasts, ka dāvināšanas prieks ir patīkams, gribas to izjust atkārtoti. Tāpēc pašvaldības SIA „Ventspils reiss” iesaistījās trīspusējā projektā, kas saistīts ar Dzejas dienām Latvijā -  „Dzeja ielās”, ko realizēja kopā ar Ventspils pilsētas bibliotēku un 6.vidusskolu. 14.septembrī pilsētā kursēja dzejas autobuss, kura pasažieri – dzejnieki Laimdota Sēle un Eduards Aivars, kā arī 6.viduskolas skolēni – burtiski izveda dzeju ielās, rosinot tajā ieklausīties ne tikai aktīvos lasītājus, bet jebkuru garāmgājēju.

29.septembrī gan uzņēmuma darbinieki, gan viesi pulcēsies kārtējai Profesionālās meistarības konkursa kārtai. Šis ir jau 6 gads, kad rudenī pašvaldības SIA „Ventspils reiss” bāzes teritorijā sabrauc tuvāki un tālāki kaimiņi, lai mērotos spēkiem autobusu vadīšanā. Nešaubīgi iespējams apgalvot, ka cīņa nebūs no vieglajām, jo, labi zinot, ka ik rudeni tiek aicināti parādīt savu braukšanas prasmi,  meistarību gadu no gada cenšas uzlabot visi. Interesanti atzīmēt, ka līdzīgi pasākumi notikuši gan pirmās Latvijas republikas pastāvēšanas laikā, gan arī padomju gados.

 

Līdzās lielajiem darbiem un pasākumiem, katru dienu bijis ikdienas darbs, pārvadājot gan pateicīgus, gan klīrīgus pasažierus īsākos un garākos maršrutos; rūpējoties par to, lai novada skolasbērni laikus nokļūtu mācību iestādē.

Pašvaldības SIA „Ventspils reiss” valdes priekšsēdētājs A.Lieģis  uzsver, ka „cilvēkam jāmācās visu mūžu, tāpēc tiek izmantota katra iespēja veikt autobusu vadītāju apmācību, lai celtu apkalpošanas kultūras līmeni un  ikviens pasažieris būtu pārliecināts – „Ventspils reisa” autobusu vada īsts profesionālis”.

Pašvaldības SIA „Ventspils reiss” darbs vistiešākajā nozīmē saistīts ar cilvēkiem, kas ir ļoti dažādi, un tāpēc to nekad nevar saukt par vieglu un pateicīgu. Tomēr vairāk nekā 150 darbinieku, no kuriem 83 ir autobusu vadītāji, ikdienas ar vislielāko rūpību un pacietību gādā par tiem, kam jādodas ceļā.

Un tā jau 15 gadus – 24 stundas dienā. Un tas nekas, ka autobusi naktī nekursē – darbs pie tā, lai rīta agrumā tehnika būtu gatava doties ceļā, neapstājas arī tad, kad pilsētas ielas un ceļi dus saldā naktsmierā.

Pēdējās izmaiņas: Pirmdiena, 08 aprīlis 2013 11:55
 


53 lapa no 56

Tuvākie autobusu reisi no Ventspils autoostas

2.Perons

3.Perons

4.Perons

5.Perons